İstanbul - Phoenix Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Phoenix Uçak Bileti

İstanbul - Phoenix Uçak Bileti

İSTANBUL HAKKINDA

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
 

PHOENİX HAKKINDA 

Arizona’nın hem en büyük hem de başkenti olan Phoenix, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan eyalet başkentleri arasında 1.5 milyonluk merkezi nüfusu ile en kalabalık yerdir. Güneş Vadisi olarak da bilinen Phoenix Metropolit Bölgesi ise 4.5 milyonluk bir nüfusa sahip. Doğal kaynaklar ve jeopolitik konumu açısından ticaret yolları üstünde olması buranın metropolit bir yer olmasında önemli. Şehrin ekonomisi pamuk ve bakır gibi öğelerle İkinci Dünya Savaşı sonuna kadar ayakta kalmayı başarmıştır. Sonrasında ise endüstriyel çağa ayak uydurmayı başarmıştır. 50 milyar doları aşan ticari hacmi de şehrin ABD için önemini arttırıyor.

İklim açısından Amerika’nın en sıcak şehirlerinden birisidir, sıcak bir iklime sahip olan şehirde, uzun yaz aylarına ek olarak kış aylarında da ılıman bir iklim vardır. 330 gün boyunca gün ışığı alan şehir, en çok Temmuz ayında yağmur alıyor. Yılda sadece bir iki gün sıcaklık eksi derecelere düşüyor. Phoenix’e gelenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerin başında Grand Canyon yani Büyük Kanyon geliyor. Papago Parkı, Güney Dağları Parkı, Camelback Dağı, Çöl Botanik Bahçesi ve Phoenix Hayvanat Bahçesi gibi boranik ve doğal yaşamı görebileceğiniz yerleri de ziyaret etmeyi unutmayın. Arizona Bilim Merkezi de yine görülmesi gereken yerlerden birisi.

İstanbul Phoenix en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden PHOENİX uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım