Anasayfa Barcelona - İstanbul Uçak Bileti

Barcelona - İstanbul Uçak Bileti

Barselona Hakkında / Barselona Uçak Bileti / Barselona Online Uçak Bileti / Barselona Uçak Seferleri

Barselona Nüfusu; 1,602 Milyon (2014)

Barselona Yüzölçümü; 101,9km²

BARSELONA:

İspanya’nın en büyük 2’inci şehri. Barselona’da en yaygın dil olan Katalanca dili konuşulmakta Katalanca dili ispanyolca’dan çok Fransız’ca ve Portekizce diline daha yakındır. Barselona Akdeniz kıyısında önemli limana sayip ve ticaret merkezidir. Ülke İspanya-Fransa sınırının 150 km güneyinde kalmaktadır.

BARSELONA ULUSLARARASI HAVALİMANI

İspanya’nın başkent şehri olan Barcelona’nın ana havalimanıdır. El Prant olarakta bilinir. Havalimanı Katalonya’nın en büyük Madrid Barajas Uluslararası Havalimanın’dan sonra gelen 2. Büyük havalimanıdır. Barselona 2007 yılında 32.800.570 yolcu sefer yaptı. Havalimanı yurtiçi için en çok Avrupa Kuzey Afrika ve İspanya’ya hizmet vermektedir. Barselona şehrin 13 km güneyinde yer almaktadır.

 ULAŞIM

Tranway; Barselona 5 tane tranway hattı ile hizmet vermektedir T1, T2, T3 hatları Barselona’nın en uzak yerlerine kadar gitmektedir T4 ise hayvanat bahçesi arkasında kalmakta. T5 hattı Glories-Badalona arasında sefer yapmaktadır.

Otobüs; bir çok otobüs seferleri 5 dakka arayla gelmektedir. Saatleri ise 05:00/06:00-22:00/23:00 arası işlemektedir. Gece ise otobüs seferleri 30 ile 45 dakka arayla gelmektedir. 

Taksi; Barcelona’da gece ayrı gündüz ayrı şekilde ücretlendirme yapılmaktadır gündüz 2 Euro iken gece 3.10 Euro’dur. Taksimetre açılması zoruldur. Ama bazı taksiciler taksimetre açmadan farklı fiyatlandırmalar yapabilir buna dikkat etmelisiniz.  Taksilerde aracın üzerindeki yeşil ışığın yanması onun boş olduğunu belirtir.

Bisiklet; Bisiklet şehirde yaygınlaşan bi ulaşım aracıdır. Şehir merkezlerinde bir çok bisiklet kiralama ofisleri bulunmaktadır. Şehirde 30 dakka kadar ücretsiz bisiklet paylaşım sistemi vardır. Bu bisikletleri metro ve otobüs duraklarında bulunabilir.

Yürüme; Şehre turist olarak gelmişseniz ve bol vaktiniz varsa ve o ortamdaki atmosferi gerçek anlamda yaşayarak anlamanız için Barcelona’yı yürüyerek keşvetmenizi öneririz.

BARSELONA’DA KONAKLAMA

Barselona 10 ana bölgeden meydana gelmektedir. Ciutat Vella, Eixample, Sanst Montjuic, Gracia ve San Marti bölgelerinde yer alan oteller dikkat çekiyor zaten otellerin büyük çoğunluğu bu semtlerde yer almaktadır.

BARCELONADA GEZİLMESİ GEREKEN YERLER

Sagrada Familia Bazilikası; Barselona’nın en önemli ve simge yapısıdır.

Park Güell; Barselona’nın diğer ünlü bi noktası şehrin gürültüsünden uzaklaşacağınız bi bölge.

La Rampla Caddesi; Barselona’nın en önemli turistlik bölgelerinden biridir.

Casa Mila; Casa Mila diğer adı ile La Pedrera Mimar Antoni Guida tarafından 1906-1970 yılları arasında Pere Mila için yapılmıştır.

Barselona Katedrali; Barcelona’nın ünlü dini yapılarından biridir. Ve Gotik mimarisi ile dikkat çeker

Poble Espanyol; Bu yer açık alan müzesi ve kesin gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Nou Camp Stadyumu;  Erkeklerin ilgi duyacağı yerlerden biridir FC. Barcelona’nın maçları oynandığı stadyumdur. Maç izliyebilir ya da ünlü müzesini gezebilirsiniz.

EL PRAT HAKKINDA BİLGİ

Havalimanında büssürü aktivite var zamanınız çoksa buralarda vakit geçirebilirsiniz. 42 tane restorant ve kafe bulunuyor. Ücretsiz internet ve havalimanında sergi bölümleride mevcuttur 

En Uygun İstanbul uçak Bileti
En Uygun Barselona Uçak Bileti
 
Barcelona İstanbul'a en uygun uçak bileti www.bilet11.com da bulabilirsiniz. www.bilet11.com en ucuz en uygun uçak biletlerini sizler için tek bir ekranda sıralıyor. www.bilet11.com internet sitesisinden Barcelona - İstanbul uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 
 
Atatürk Havalimanı / Atatürk Airport
 
Atatürk Havalimanı (IATA:: IST, ICAO: LTBA) veya eski adı ile Yeşilköy Havaalanı'dır. İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı, 1900'lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başladığı yer olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 29 Temmuz 1985 tarihinde adı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün soyadı verilerek, Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak Değiştirilmiştir
 
2014 yılı istatistiklerine göre dünyanın 13. en yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır, Türkiye'deki istatistiklerine göre ise toplam yolcu trafiği bakımından birinci havalimanıdır. Günlük ortalama 1100 uçağın kullandığı havalimanı, Avrupa'nın en önemli transit yolcu havalimanları arasında bulunmaktadır. Meydana iniş yapan ve meydandan havalanan uçak sayısı, 14 Mayıs 2015'te 1375 ile (Her 62,83 saniyede bir uçak iniş ya da kalkışı) tüm zamanların rekorunu kırdı.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı / Sabiha Gökçen Airport
 

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (IATA: SAW,ICAO:LTFJ) Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanı. Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havalimanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havalimanı toplam 550 milyon USD'ye mal olmuştur.

Havalimanı, Malaysia Airports tarafından işletilmektedir. Yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri kısa adı ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerinin 2015 verilerinde göre, toplam yolcu trafiği bakımından ikinci havalimanıdır.

 
İstanbul Havalimanı'ndan Gerçekleşen Uçuş Seferleri / İstanbul'dan Uçan Havayolları / İstanbul Uçak Seferleri

 

AtlasGlobal Havayolları İstanbul Seferleri
Londra,
Aegean Havayolları İstanbul Seferleri
Roma,
Pegasus Havayolları İstanbul Seferleri
Ankara, Trabzon, Adana, Diyarbakır, Gaziantep,
Frankfurt, Amsterdam
Ukraine Intl Havayolları İstanbul Seferleri
Paris,
Etihad Airways İstanbul Seferleri
Dubai,
Onur Air  İstanbul Seferleri
Gaziantep,
Air Moldova Havayolları İstanbul Seferleri
Dublin,
SunExpress İstanbul Seferleri
Antalya, İzmir,
Türk Hava Yolları İstanbul Seferleri
Bodrum,
Aeroflot Havayolları İstanbul Seferleri
Şikago,
 
İstanbul Uçuş Süreleri
 
Şehir Süre
İstanbul Adana 1 saat 20 dk
İstanbul Ankara 1 saat 10 dk
İstanbul Antalya 1 saat 00 dk
İstanbul Bodrum 1 saat 30 dk
İstanbul Gaziantep 1 saat 40 dk
İstanbul Trabzon 1 saat 40 dk
İstanbul İzmir 1 saat 10 dk

Merkez

Mehmet Akif Ersoy Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat: 5 Şirinevler / Bahçelievler - İstanbul
212 603 53 00
444 34 97

Şube

Cumhuriyet Cad. İstiklal Apt. No:5 Kat:1 Taksim, (Gezi Parkı Karşısı)
0 212 238 48 88
444 69 71

444 34 97

7 / 24 Online Uçak Bileti
0212 603 53 00
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım