Anasayfa Dubai - İstanbul Uçak Bileti

Dubai - İstanbul Uçak Bileti

Dubai Hakkında / Dubai Uçak Bileti / Dubai Online Uçak Bileti / Dubai Uçak Seferleri

Dubai Nüfusu; 2,459 Milyon(2016)

Dubai Yüzölçümü; 4.114 km²

DUBAİ:

Dubai 1900’lu yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1969’da Dubai’de petrol bulunarak ihraç etmeye başlandı.  Bölge himayesinde İngiltere 1968 yılında bölgeden çekilceğini açıkladı.İngiltere’nin çekilmesi üzerine 1971 yılında Abu Dhabi, Şarika, Acman, Füceyre, ve Ummül Kayveyn bir federasyon yapılamsı üzerine Birleşik Arap Emirlikleri kuruldu. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nin en yüksek nüfusa ve Abu Dhabi’den sonra en geniş yüz ölçümüne sayiptir. 2012 yılı verilerine göre Dubai Ortadoğuda en pahalı kentlerde birinci dünya sıralamasında ise 22’inci kenttir. Dubai Ortadoğu ve Basra Körfezi sürekli gelişen dünya çapında kent ve ticari ile kültürel merkezi bir kenttir. Kargo ve taşımacılığı bakımından taşımacılık merkezlerinden biridir. Dubai ekonomi yönünden petrol sanayisi üzerine kurulmuş olsada turizm, havayolları, garimenkul işletmeler ve mali hizmetler bakımından önemli gelir elde etmiştir. 2008-2009 dünya çapındaki kriz nedeniyle büyük bir bozulma yaşadı. Dubai komşu emirlik

DUBAİ ULUSLARARASI HAVAALANI

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehri Dubai. Dünya yolcu bakımından en işlek 6. Havaalanıdır. Ermirates Havayolları havalimanındaki bütün yolcu trafiğinin %60’ını ve bütün hava aracı hareketlerinin %38’ini yapmaktadır. Dubai havalimanı 2014 yılında 70.4 milyon yolcuya ve 2.37 milyon ton kargoya ev sayipliği yapmıştır.

ULAŞIM

Havaalanından Şehir Merkezine; Dubai havaalanından şehir merkezine yakın olduğundan hızlı bir şekilde gidebilirsiniz taksiler sizi hemen ulaştırır 40AED gibi bi ücret ödemeniz gerekicek. Deira ve Bur Dubai bölgelerine gitmek için 401,402,4,11A,11C,11M,48 ve 68 numaralı otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Taksi; Dubai’de kullanabileceğiniz araçlar arasında petrol şehri olduğundan toplu taşıma araçları süphesiz taksi olmalı Dubai’nin bir çok noktasında taksi bulabilirsiniz. Taksilerin kafalarında 5 çeşit kafa lambası bulunmakta her biri taksi duraklarını simgelemekte. Bazıları pembe renk kafa  lambası olmakta bayan şöför oluyor ve bayan müşteriler almaktadır.

Metro; Metro kabinlerinde sınıflandırma vardır ilk 2 vagon sadece kadınlar için ve çocuklara ait, sonraki vagonda gold yolcular yani zengin kişiler için ayrılmış diğer vagonlarda normal halka aittir. Sahil şeridi paralel olarak şehir boyunca uzanan bir kırmızı hat ile eski şehir merkezi olarak bilinen yere giden yeşil hattan oluşur

Otobüs; otobüsler, metrolar kadar sık aralıkta hizmet vermemekte. Genellikle banliyö ulaşım için kullanılmakta. Otobüslerde de Metrodaki gibi ön tarafa sadece kadınlar ait. Turistlik gezi için 8 ve 8A otobüsleridir. Deira’da ki Gold Souq Market’ten kalkıyor ve sahil şeridinden Mail of the Emirates alışveriş merkezine gitmekte.

Dubai’de taşıma araçlarını kullanabilmeniz için NOL adlı kart gerekmekte. Bu kartı metro istasyonlarından ya da duraklardan alabilirsiniz. Günlük kart 14AED’den satılıyor.  Eğer uzun kalcaksanız Silver Kart almanızı öneririz.

DUBAİ’DE GEZİLİCEK YERLER

Palmiye Adaları; Adalar çok büyüktür okadar büyükki dünyanın etrafına 3 metrelik duvar örebilecek kum ve kaya kullanılmıştır. 2001 yılında Dubai 72 km sahil şeridini genişletmek amacı başlatılan çalışma 7 yılda tamamlanmıştır.

Dubai Mall;Dünyanın en büyük alışveriş merkezidir ve alışveriş merkezinde dev bir akvaryum bulunmakta akvaryuma bir miktar giriş ücreti ödenmeniz gerekmekte. Alışveriş merkezinde kaybolcağınız kadar büyük ve içerisinde herşey bulabilirsiniz.

Çöl Safarisi; Dubai çöl’ün üzerine kurulduğundan Dubai’e geldiğinizde çöl safarisi yapmamak olmaz. Sabah erken saatlerinde ve  öğleden sonra düzenlenmekte. Giriş için çöl safarisi yapan firmalardan rezarvasyon yapmak. Sizin kaldığınız otelden jeep ile alıp size güzel bir gezintiye çıkarıyolar.

Burj El Arab; Dubai’de görülcek yerler arasında. Dünyanın ilk 7 yıldızlı otellerinden kayalarla doldurulmuş bi adanın üzerine yelken şeklinde inşa edilmiştir. Otelde kalmak istemiyorsanız bile ücretli turlara katılabilirsiniz.

Burj Khalifa; Dünyanın en yüksek bina olma özelliğini taşımakta tam 828 metre uzunluğunda ve 161 kattan oluşmakta. Böyle yüksek olmasından dolayı güzel manzaralar sunduğundan ziyaretciside bol oluyor. 124. Kata çıkarak tursitlik gözlem için ayrılmış kattan Dubai’nin müthiş manzarasını izleyebilirsiniz.

En Uygun Dubai Uçak Bileti
En Uygun İstanbul uçak Bileti
 
Dubai İstanbul'a en uygun uçak bileti www.bilet11.com da bulabilirsiniz. www.bilet11.com en ucuz en uygun uçak biletlerini sizler için tek bir ekranda sıralıyor. www.bilet11.com internet sitesisinden Dubai - İstanbul uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 
 
Atatürk Havalimanı / Atatürk Airport
 
Atatürk Havalimanı (IATA:: IST, ICAO: LTBA) veya eski adı ile Yeşilköy Havaalanı'dır. İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı, 1900'lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başladığı yer olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 29 Temmuz 1985 tarihinde adı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün soyadı verilerek, Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak Değiştirilmiştir
 
2014 yılı istatistiklerine göre dünyanın 13. en yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır, Türkiye'deki istatistiklerine göre ise toplam yolcu trafiği bakımından birinci havalimanıdır. Günlük ortalama 1100 uçağın kullandığı havalimanı, Avrupa'nın en önemli transit yolcu havalimanları arasında bulunmaktadır. Meydana iniş yapan ve meydandan havalanan uçak sayısı, 14 Mayıs 2015'te 1375 ile (Her 62,83 saniyede bir uçak iniş ya da kalkışı) tüm zamanların rekorunu kırdı.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı / Sabiha Gökçen Airport
 

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (IATA: SAW,ICAO:LTFJ) Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanı. Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havalimanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havalimanı toplam 550 milyon USD'ye mal olmuştur.

Havalimanı, Malaysia Airports tarafından işletilmektedir. Yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri kısa adı ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerinin 2015 verilerinde göre, toplam yolcu trafiği bakımından ikinci havalimanıdır.

 
İstanbul Havalimanı'ndan Gerçekleşen Uçuş Seferleri / İstanbul'dan Uçan Havayolları / İstanbul Uçak Seferleri

 

AtlasGlobal Havayolları İstanbul Seferleri
Londra,
Aegean Havayolları İstanbul Seferleri
Roma,
Pegasus Havayolları İstanbul Seferleri
Ankara, Trabzon, Adana, Diyarbakır, Gaziantep,
Frankfurt, Amsterdam
Ukraine Intl Havayolları İstanbul Seferleri
Paris,
Etihad Airways İstanbul Seferleri
Dubai,
Onur Air  İstanbul Seferleri
Gaziantep,
Air Moldova Havayolları İstanbul Seferleri
Dublin,
SunExpress İstanbul Seferleri
Antalya, İzmir,
Türk Hava Yolları İstanbul Seferleri
Bodrum,
Aeroflot Havayolları İstanbul Seferleri
Şikago,
 
İstanbul Uçuş Süreleri
 
Şehir Süre
İstanbul Adana 1 saat 20 dk
İstanbul Ankara 1 saat 10 dk
İstanbul Antalya 1 saat 00 dk
İstanbul Bodrum 1 saat 30 dk
İstanbul Gaziantep 1 saat 40 dk
İstanbul Trabzon 1 saat 40 dk
İstanbul İzmir 1 saat 10 dk

Merkez

Mehmet Akif Ersoy Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat: 5 Şirinevler / Bahçelievler - İstanbul
212 603 53 00
444 34 97

Şube

Cumhuriyet Cad. İstiklal Apt. No:5 Kat:1 Taksim, (Gezi Parkı Karşısı)
0 212 238 48 88
444 69 71

444 34 97

7 / 24 Online Uçak Bileti
0212 603 53 00
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım