İstanbul - Aarhus Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Aarhus Uçak Bileti

İstanbul - Aarhus Uçak Bileti

İSTANBUL HAKKINDA

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
 
AARHUS HAKKINDA

Danimarka’nın ikinci büyük kenti olma özelliğine sahip olan Aarhus, ülkenin Yülen Yarımadasının kuzeydoğusunda yer almaktadır. Bir liman kenti olarak önemli bir konuma sahip olan şehrin nüfusu 230 bin dolaylarındadır. Çeşitli bitki türlerinin yanı sıra geniş ormanlık alanın da bulunduğu Aarhus’ta tarımsal faaliyetler geniş bir şekilde yer kaplamaktadır.

Ilıman iklimin hüküm sürdüğü Aarhus ilinin yağış rejimi ise oldukça düzenlidir. Sıcaklığın yüksek olduğu ve kurak dönemlerin yaşandığı zamanlarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı 7.8’dir. Şehir merkezinde gezilip görülecek birçok tarihi doku yer almaktadır. Bu yerler arasında; 13. yüzyıldan günümüze kadar ulaşan ve Kuzey Avrupa'nın en büyük kilisesi olma özelliğine sahip Katedral Den Gamle By oldukça önemlidir. Ayrıca her yıl binlerce turisti Aarhus’a çeken; Aarhus Sanat Müzesi, By Museet, Kvin Demuseet, Moesgaard Müzesi, Üniversite Parkı, Vor Freue Kirke, Aarhus Domkirke, Bitki Bilimi Bahçesi, AROS Sanat Müzesi, Tivoli Friheden Eğlence Parkı ve Aarhus Viking Müzesi de önemli ziyaret alanları arasında bulunmaktadır.

Şehrin sahip olduğu üniversite sayesinde çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci, öğrenci değişim programlarından yararlanarak Aarhus’a gelmektedir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen Uluslararası Aarhus Jazz Festivali sağlamış olduğu çeşitlilik sayesinde oldukça iyi bir etkiye sahiptir. Şehir genelinde geleneksel Danimarka mutfağına sıklıkla yer verilmektedir. Domuz, peynir ve süt ürünleri fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle de Danimarka tereyağı popülerdir. Şehirde yer alan eğlence mekânları genellikle hafta sonları açıktır. Latin Mahallesi olarak bilinen alan şehrin en çok tercih edilen alışveriş alanıdır. Bu alanda özgün tasarımlara rastlamak mümkündür. Aarhus’un en önemli ulaşım ağlarından birini oluşturan Aarhus Lufthavn Havaalanı şehrin yakınlarında yer almaktadır.

 

İstanbul Aarhus en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden AARHUS uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım