İstanbul - Dnepropetrovsk Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Dnepropetrovsk Uçak Bileti

İstanbul - Dnepropetrovsk Uçak Bileti

DNEPROPETROVSK HAKKINDA

Dnipropetrovsk, Ukrayna’nın doğudaki en gelişmiş kentidir. 1 milyon kişinin yaşadığı Dnipropetrovsk, Ukrayna’nın dördüncü en büyük şehridir. Sovyetler Birliği döneminin askeri, nükleer ve uzay araştırmaları merkezi olarak biliniyor. Şehrin bir diğer adı da Yekaterinoslav’dır. Ülkenin doğusunda yer almasından ve Rus etkisinden dolayı bu kentte Ukraynaca’dan çok Rusça konuşuluyor. Dnipropetrovsk’ta hava sıcaklığı yaz aylarında 29, kış aylarında ise eksi 1 seviyelerinde seyrediyor. Kent tarih açısından farklı medeniyetlerin etkilerini hissettiriyor. Tatar, Bizans ve Rus etkileri görülebiliyor.

Görülmesi gereken tarihi yerler ise şunlardır: Preobrazhensky yani Başkalaşım Katedrali, St. Peter Bazilikası, Potemkin Sarayı, tarihi Dnipropetrovsk Postanesi, Dnipropetrovsk Maden Enstitüsü, Gorki Tiyatrosu. Kentin 15 kilometre dışında Dnipropetrovsk Uluslararası Havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Dnipropetrovsk’a doğrudan düzenli uçak seferli yapılıyor. 60 ve 109 numaralı marshrutka yani dolmuş ile havalimanından şehir merkezine ve tren garına ulaşılabilir. Şehrin içinde de seyahat için marshrutka, troleybüs ve tramvay kullanılabilir. Bu kentte yapılabilecek en güzel şey ise Dnieper Nehri içinde yer alan adalardaki parklarda vakit geçirmek. Özellikle Shevchenko Parkı’nda şehrin karmaşasından uzaklaşmış, temiz hava ile baş başa kalacaksınız. Dnipropetrovsk’ta tadına bakılabilecek lezzetler de çok. Slav kültürünün vazgeçilmesi borş çorbası ve Cutlet Po Kiev yani Kiev Tavuğu’na öncelik verilmeli. Ayrıca farklı bir tarz ile yapılan pilav olivea yani mayonez salatası da denenmeli.

 

İSTANBUL HAKKINDA

 İstanbul'un 14 milyon nüfüsu ile Türkiye'nin en kalabalık ve gelişmiş şehridir. İki kıta'nın üzerine kurulmuş Avrupa Yakası ve Asya Yakası olup Asya Yakası aynı zamanda Anadolu Yakası'da denir. Ve bu iki Yaka'nın arasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü ile bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün (Yavuz Sultan Selim) yapımına başlanmıştır. İki Yaka arasında denizin altından geçen Marmaray isimli Tren ulaşım'ı da bulunmaktadır. Kent'te yine iki Yaka arasında vapur ve araç vapurları ile ulaşım sağlanabilir. Dünya'nın en eski kentlerin'den birisi olan İstanbul sırası ile Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğuna Başkent'lik etmiştir. Bu yüzden çok sayıda tarihi eserler bulunmakta. İstanbul Şehrin'de SultanAhmet, Eyüp, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Ayasofya, Süleymaniye Camileri, Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Bağdat Caddesi, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Su Kemerleri, Taksim Meydanı, Fener Kum Patrikhanesi, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Yerebatan Sarayı, Yüzlerce Cami'ler ve Kilise'ler gezilebilir.

Farklı inanç grubların'dan insanların yaşandığı İstanbul şehrin'de 3 adet semavi din'e ait ibadethaneler bulunmakta. İstanbul'un gözde yeri Boğaziçidir. Kent'in ortasın'dan akıp geçen boğaz'ın güzelliklerine tekne turu yaparak görebilirsiniz. Kent genel olarak Akdeniz ve Karadeniz iklim kuşağı'nın etkisi altındadır. Ilıman bir bölge'dir. Şehir'de Biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu Yakasında bulunan iki adet havalimanı ulaşımı vardır. Avrupa Yakası'ndaki Atatürk Havalimanı'na Metro,Taksi, Otobüs ve Deniz Otobüs'ü ile ulaşım vardır. Anadolu Yakas'ındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'na Taksi, Otobüs ve Deniz Otobüs'ü ile ulaşım sağlanabilir. Kent'te Metro, Taksi, Metrobüs, Otobüs ve Dolmuşlarla'da ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul'a bağlı ilçeler : Adalar, Avcılar, Bakırköy, Beyoğlu, Yenibosna, Beylikdüzü, Florya, Güngören, Ataşehir, Büyükçekmece, Sancaktepe, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu, Kadıköy, Kağıthane, Maltepe, Küçükçekmece, Şile, Üsküdar, Arnavutköy, Beykoz, Bağcılar, Bahçelievler, Silivri, Tuzla, Başakşehir, Beşiktaş, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Bayrampaşa, Eyüp, Sultanbeyli, Sultangazi, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kartal, Şişli

 
Dnepropetrovsk İstanbul en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden DNEPROPETROVSK uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım