Anasayfa İstanbul - Antalya Uçak Bileti

İstanbul - Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında / Antalya Uçak Bileti / Antalya Online Uçak Bileti / Antalya Uçak Seferleri
Antalya Nüfusu; 2.222.562
Antalya Yüzölçümü; 1.417 km²

ANTALYA:
Antalya’da ekonomi turizm, ticaret, tarıma dayalıdır. Antalya doğal güzellik sayesinde “Türk Rivierası” olarak da adlandırılmıştır. Akdeniz’in en güzel ve temiz kıyılarına sayiptir 630 km uzunluğundaki kıyı Türkiye'nin en önemli Turizm Merkezi olan Antalya, Aspendos Opera ve Bale Festivali, Uluslararası Plaj Voleybolu, Triathlon, Golf Müsabakaları, Okçuluk, Tenis, Kayak yarışmaları vb. uygulamalara, 1995 yılında açılan Antalya Kültür Merkezi ile de plastik sanatlar, müzik, tiyatro, sergi gibi birden fazla kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Antalyada yazları çok uzun sürdüğü için otelcilik çok gelişmiştir Keme, Belek, Alanya, Side, Tekirova, Kaş gibi bölgelerde büyük 5 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım taksi, otobüs ile ulaşım sağlanır. 
Antalya'nın tarih yerleşim bakımından oldukça eskiye dayanmaktadır. Bölgenin tarihi 50 bin yıllarına kadar uzanır. Karain ve Beldibi mağarasında yapılan çalışmalar sonucu paleolitik ve Mezolitik döneme ait izlere rastlanmıştır. İlk yerleşimimn Lidya'lılara ait olduğu söylenmektedir. Antalya kelime olarak Attolos Yurdu anlamına gelir. Şehir 1391 yılında Osmanlıların eline geçmiştir. Antalya, tarih boyunca bir çok devletin arzulayıpta alamadığı şehir olarak akıllarda kalmıştır. Ayrıca köklü tarihi geçmişiyle Antalya, Türkiye'nin en çok antik kent bulunan şehridir.
Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde yazlar sıcak kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Antalya'ya gidilecek en doğru zaman yaz mevsimidir. Yaz turizminin en çok geliştiği şehirdir ve bu yüzden en çok göçü yazın alır. Oldukça sıcak geçen yaz ayları, burada tatil yapmak isteyenler için kaçınılmazdır.

ULAŞIM
Tramvay; Antalya'da tramvay Antray olarak adlandırılır. Antalya'nın merkezinde geçen tramvay halkın en çok kullandığı ulaşım türü arasındadır. Toplamda  16 duraktan geçen Antray'ın duraklarından biri, şehirlerarası otobüs terminalinin 200. m uzaklığından geçer. ücretleri tam 2TL öğrenci 1.20TL kartlı biniş 1.80 TL'dir.
Deniz Otobüsü; Antalya'da deniz otobüsü Antalya Kemer arası sefer düzenlenmektedir. Antalya/Kemer 09:00 12.00,16:00 Kemer/Antalya 10:30, 13:30, 17:30
Taksi; Antakya'da taksi fiyatları pahalıdır. Buna rağmen pazarlık yapılabilir. Havaalanından şehir merkezine yaklaşık 15 dakikaya taksi ile ulaşılır.

KONAKLAMA
Antalya'da nerede kalınır sorunsuna net cevap vermek nerdeyse imkansızdır. Hemen hemen her ilçesinde yüzlerce otel, pansiyon ve kiralamak için evler yer alır. Özellikle Lara bölgesi havaalanına yakınlığıyla en ünlü yer haline gelmiştir. Belek'te oteller oldukça pahalıdır, çok sayıda 5 yıldızlı otel bulunur. Antalya'nın Kemer ilçesi  de size uygun otel seçenepş bulabileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Antalya'da istediğiniz hizmete ve bütçenize uygun otel bulmak kolay olcaktır. Kaleiçi de Antalya'nın ünlü bölgesi ve tarihi eski konaklarıyla kalınacak çok sayıda otele sahip yeridir.

ANTALYA'DA FESTİVALLER
Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali - 5 Eylül 28 Eylül arası 
Uluslararası Antalya Piyano Festivali - Ekim ayı
Antalya Altın Portakal Film Festivali - 18 - 24 Ekim
Manavgat Film Festivali - 1,2,3,4 Ekim
Uluslararası Antalya Kum Festivali - Mayıs ayı

ANTALYA'DA GEZİLİCEK YERLER

Kaleiçi; Kaleiçi, Antalya'nın en sık ziyaret edilen tarihi evlerinin olduğu yerdir. Kaleiçi yerli ve yabancı bir çok turistin en uğrak yeridir ve Antalya'da gezilcek yerlerin başında gelmektedir. Kaleiçi'nde hemen hemen her sokak denize çıkar. Tarihi Osmanlı evleri oldukça görkemli yapıya sahiptir.
Olimpos Antik Kent;Tarihi dokusuyla doğa harikalarından biri olan Olympos Antalya'nın gezilmesi gereken yerlerin bir diğeridir. Tanrılar kenti olarak da anılmaktadır. Olympos kelimesinin anlamı eski Yunanca'da ulu dağ demek Olympos Antik Likya medeniyetinin en önemli kenti özelliğini taşımıştır. M.Ö. şehir korsanların eline geçmeşse de Roma Komutanı Servilius M.Ö 78'de kenti korsanlardan temizleyerek Roma topraklarına katmayı başarmıştır. 
Aspendos; Türkiye'de Antik tiyatro denilince akla gelen ilk yerlerden birisi süphesiz Aspendos'tur M.S 2. yy.'da Romalı'lar tarafından yapılmıştır. Aspendos Serik ilçesinin 8 km doğusunda Köprüçay Nehri'nin yanında bulunuyor. Yunan efsanesine göre Truva Savaşı'ndan sonra Pamphylia'ya gelen Mopsos lideriğindeki koloniciler tarafından kurulmuştur.
Side Antik Kenti; Antalya'nın en önemli antik kentlerinden biridir, Side kelimesi eski dilde bereketin sembolü olan nar anlamına gelmektedir. Side tarihinin Hititlere kadar uzardığı bilinmektedir. Side Antalya'nın 80 Km. doğusunda yer alıyor. M.Ö VII YY.'da yerleşim merkezi olan Side, önce Likyalı'ların ardından Pers'lerin hakimiyetine girmiş.
Beldibi Mağarası; Antalya'nın Kemer ilçesine bağlıdır. Denize yüz metre uzaklıktaki mağarayı yıl içinde çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Aşağı ve yukarı mağara olarak ikiye ayrılan mağarada sığınaklar yer alır.
Antalya Arkeoloji Müzesi; Antalya'nın gezilmesi gereken yerlerinden birisi de Antalya Arkeoloji Müzesidir. Tarih meraklıları için çok sayıda eski dönemlere ait eserlerin sergilendiği, Türkiye'nin önemli müzeleri arasında yer almaktadır. Birinci Dünya Savaşı'nın ardından İtalya'nın işgali altında kalan Antalya'da bazıarkeologlar antik eserleri toplamaya başlamışlar.

En Uygun Antalya Uçak Bileti
En Uygun İstanbul uçak Bileti

Antalya İstanbul en uygun uçak bileti www.bilet11.com da bulabilirsiniz. www.bilet11.com  en ucuz en uygun uçak biletlerini sizler için tek bir ekranda sıralıyor. www.bilet11.com internet sitesisinden Antalya - İstanbul - İstanbul - Antalya uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

Antalya Havalimanı'ndan Gerçekleşen Uçuş Seferleri / Antalya'dan Uçan Havayolları / Antalya Uçak Seferleri

 

Sun Express Antalya Seferleri
İstanbul, Adana, Diyarbakır,
Pegasus Havayolları Antalya Seferleri
İzmir, Gaziantep, Bodrum,
AnadoluJet Antalya Seferleri
Trabzon, Ankara
 
Antalya Uçuş Süreleri
 
Şehir Süre
Antalya İstanbul 1 saat 00 dk
Antalya Ankara 1 saat 10 dk
Antalya Izmir 1 saat 10 dk
Antalya Adana 1 saat 20 dk
Antalya Gaziantep  1 saat 10 dk
Antalya Bodrum 0 saat 50 dk
Antalya Trabzon 1 saat 40 dk

Merkez

Mehmet Akif Ersoy Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat: 5 Şirinevler / Bahçelievler - İstanbul
212 603 53 00
444 34 97

Şube

Cumhuriyet Cad. İstiklal Apt. No:5 Kat:1 Taksim, (Gezi Parkı Karşısı)
0 212 238 48 88
444 69 71

444 34 97

7 / 24 Online Uçak Bileti
0212 603 53 00
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım