Anasayfa İstanbul - Barcelona Uçak Bileti

İstanbul - Barcelona Uçak Bileti

Barselona Hakkında / Barselona Uçak Bileti / Barselona Online Uçak Bileti / Barselona Uçak Seferleri

Barselona Nüfusu; 1,602 Milyon (2014)

Barselona Yüzölçümü; 101,9km²

BARSELONA:

İspanya’nın en büyük 2’inci şehri. Barselona’da en yaygın dil olan Katalanca dili konuşulmakta Katalanca dili ispanyolca’dan çok Fransız’ca ve Portekizce diline daha yakındır. Barselona Akdeniz kıyısında önemli limana sayip ve ticaret merkezidir. Ülke İspanya-Fransa sınırının 150 km güneyinde kalmaktadır.

BARSELONA ULUSLARARASI HAVALİMANI

İspanya’nın başkent şehri olan Barcelona’nın ana havalimanıdır. El Prant olarakta bilinir. Havalimanı Katalonya’nın en büyük Madrid Barajas Uluslararası Havalimanın’dan sonra gelen 2. Büyük havalimanıdır. Barselona 2007 yılında 32.800.570 yolcu sefer yaptı. Havalimanı yurtiçi için en çok Avrupa Kuzey Afrika ve İspanya’ya hizmet vermektedir. Barselona şehrin 13 km güneyinde yer almaktadır.

 ULAŞIM

Tranway; Barselona 5 tane tranway hattı ile hizmet vermektedir T1, T2, T3 hatları Barselona’nın en uzak yerlerine kadar gitmektedir T4 ise hayvanat bahçesi arkasında kalmakta. T5 hattı Glories-Badalona arasında sefer yapmaktadır.

Otobüs; bir çok otobüs seferleri 5 dakka arayla gelmektedir. Saatleri ise 05:00/06:00-22:00/23:00 arası işlemektedir. Gece ise otobüs seferleri 30 ile 45 dakka arayla gelmektedir. 

Taksi; Barcelona’da gece ayrı gündüz ayrı şekilde ücretlendirme yapılmaktadır gündüz 2 Euro iken gece 3.10 Euro’dur. Taksimetre açılması zoruldur. Ama bazı taksiciler taksimetre açmadan farklı fiyatlandırmalar yapabilir buna dikkat etmelisiniz.  Taksilerde aracın üzerindeki yeşil ışığın yanması onun boş olduğunu belirtir.

Bisiklet; Bisiklet şehirde yaygınlaşan bi ulaşım aracıdır. Şehir merkezlerinde bir çok bisiklet kiralama ofisleri bulunmaktadır. Şehirde 30 dakka kadar ücretsiz bisiklet paylaşım sistemi vardır. Bu bisikletleri metro ve otobüs duraklarında bulunabilir.

Yürüme; Şehre turist olarak gelmişseniz ve bol vaktiniz varsa ve o ortamdaki atmosferi gerçek anlamda yaşayarak anlamanız için Barcelona’yı yürüyerek keşvetmenizi öneririz.

BARSELONA’DA KONAKLAMA

Barselona 10 ana bölgeden meydana gelmektedir. Ciutat Vella, Eixample, Sanst Montjuic, Gracia ve San Marti bölgelerinde yer alan oteller dikkat çekiyor zaten otellerin büyük çoğunluğu bu semtlerde yer almaktadır.

BARCELONADA GEZİLMESİ GEREKEN YERLER

Sagrada Familia Bazilikası; Barselona’nın en önemli ve simge yapısıdır.

Park Güell; Barselona’nın diğer ünlü bi noktası şehrin gürültüsünden uzaklaşacağınız bi bölge.

La Rampla Caddesi; Barselona’nın en önemli turistlik bölgelerinden biridir.

Casa Mila; Casa Mila diğer adı ile La Pedrera Mimar Antoni Guida tarafından 1906-1970 yılları arasında Pere Mila için yapılmıştır.

Barselona Katedrali; Barcelona’nın ünlü dini yapılarından biridir. Ve Gotik mimarisi ile dikkat çeker

Poble Espanyol; Bu yer açık alan müzesi ve kesin gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Nou Camp Stadyumu;  Erkeklerin ilgi duyacağı yerlerden biridir FC. Barcelona’nın maçları oynandığı stadyumdur. Maç izliyebilir ya da ünlü müzesini gezebilirsiniz.

EL PRAT HAKKINDA BİLGİ

Havalimanında büssürü aktivite var zamanınız çoksa buralarda vakit geçirebilirsiniz. 42 tane restorant ve kafe bulunuyor. Ücretsiz internet ve havalimanında sergi bölümleride mevcuttur 

En uygun Barselona uçak bileti
En Uygun İstanbul uçak Bileti
 
İstanbul Barcelona en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden BARCELONA uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz.  

Merkez

Mehmet Akif Ersoy Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat: 5 Şirinevler / Bahçelievler - İstanbul
212 603 53 00
444 34 97

Şube

Cumhuriyet Cad. İstiklal Apt. No:5 Kat:1 Taksim, (Gezi Parkı Karşısı)
0 212 238 48 88
444 69 71

444 34 97

7 / 24 Online Uçak Bileti
0212 603 53 00
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım