İstanbul - Charlotte Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Charlotte Uçak Bileti

İstanbul - Charlotte Uçak Bileti

CHARLOTTE HAKKINDA

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD), Kuzey Karolina eyaletinin en büyük kentidir. 756 bin kişinin yaşadığı şehir sadece bölgede değil, ABD genelinde hızlı gelişen yüzüyle yıldızını parlatıyor. Charlotte, ülkenin güneydoğusunda, Florida’dan sonra en fazla tercih edilen tatil rotası. Adını 19’uncu yüzyılın başlarında Büyük Britanya’nın kraliçesi olan Charlotte of Mecklenburg-Strelitz’tan alan kent ‘Kraliçe’nin kenti’ olarak da anılıyor. 199 ilçeden oluşan Charlotte’de tüm yollar Uptown’a çıkıyor, yani şehrin merkezi burası. Bank of Amerika gibi ABD’nin önemli finans kurumlarının yer aldığı şehir hayatında müzeler, oteller, restoranlar, barlar ve alışveriş merkezleri önemli yer tutuyor. Bechtler ve Mint gibi modern sanatların sergilendiği müzelerinin yanı sıra Romare Bearden Şehir Parkı da turistlerin uğrak yerleri arasında. Ayrıca bu şehirde NASCAR yarışması ve NBA karşılaşması izlemek geziye ayrı bir keyif katabilir.

ABD’nin güneydoğusundaki Charlotte’de yazın dereceler 35, kışın ise 10 seviyelerinde seyrediyor. Özellikle ülkenin diğer bölgelerinden turistlerin ziyaret ettiği kente girişler çoğunlukla Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı’ndan yapılıyor. Kente Avrupa’dan Roma, Londra, Paris, Frankfurt, Dublin ve Madrid’ten direk uçuş bulmak da mümkün. Havalimanından 5 ve 591 numaralı otobüs ve 501 numaralı trenle şehir merkezine ulaşılabiliyor ve yolculuk sadece 15 dakika sürüyor. Şehir merkezine ulaştıktan sonra Uptown’u yürüyüş ile keşfetme şansını atlamamak gerek. Ayrıca NoDa ve Dilworth bölgeleri de yürüyüş ile gezilebilir. Sadece yaz aylarında sıcaklığın çok artığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bunun dışında otobüs de çok yaygın kullanılıyor.

 

İSTANBUL HAKKINDA

 İstanbul'un 14 milyon nüfüsu ile Türkiye'nin en kalabalık ve gelişmiş şehridir. İki kıta'nın üzerine kurulmuş Avrupa Yakası ve Asya Yakası olup Asya Yakası aynı zamanda Anadolu Yakası'da denir. Ve bu iki Yaka'nın arasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü ile bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün (Yavuz Sultan Selim) yapımına başlanmıştır. İki Yaka arasında denizin altından geçen Marmaray isimli Tren ulaşım'ı da bulunmaktadır. Kent'te yine iki Yaka arasında vapur ve araç vapurları ile ulaşım sağlanabilir. Dünya'nın en eski kentlerin'den birisi olan İstanbul sırası ile Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğuna Başkent'lik etmiştir. Bu yüzden çok sayıda tarihi eserler bulunmakta. İstanbul Şehrin'de SultanAhmet, Eyüp, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Ayasofya, Süleymaniye Camileri, Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Bağdat Caddesi, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Su Kemerleri, Taksim Meydanı, Fener Kum Patrikhanesi, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Yerebatan Sarayı, Yüzlerce Cami'ler ve Kilise'ler gezilebilir.

Farklı inanç grubların'dan insanların yaşandığı İstanbul şehrin'de 3 adet semavi din'e ait ibadethaneler bulunmakta. İstanbul'un gözde yeri Boğaziçidir. Kent'in ortasın'dan akıp geçen boğaz'ın güzelliklerine tekne turu yaparak görebilirsiniz. Kent genel olarak Akdeniz ve Karadeniz iklim kuşağı'nın etkisi altındadır. Ilıman bir bölge'dir. Şehir'de Biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu Yakasında bulunan iki adet havalimanı ulaşımı vardır. Avrupa Yakası'ndaki Atatürk Havalimanı'na Metro,Taksi, Otobüs ve Deniz Otobüs'ü ile ulaşım vardır. Anadolu Yakas'ındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'na Taksi, Otobüs ve Deniz Otobüs'ü ile ulaşım sağlanabilir. Kent'te Metro, Taksi, Metrobüs, Otobüs ve Dolmuşlarla'da ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul'a bağlı ilçeler : Adalar, Avcılar, Bakırköy, Beyoğlu, Yenibosna, Beylikdüzü, Florya, Güngören, Ataşehir, Büyükçekmece, Sancaktepe, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu, Kadıköy, Kağıthane, Maltepe, Küçükçekmece, Şile, Üsküdar, Arnavutköy, Beykoz, Bağcılar, Bahçelievler, Silivri, Tuzla, Başakşehir, Beşiktaş, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Bayrampaşa, Eyüp, Sultanbeyli, Sultangazi, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kartal, Şişli

 
Charlotte İstanbul en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden İSTANBUL uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz.

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım