İstanbul - Sidney Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Sidney Uçak Bileti

İstanbul - Sidney Uçak Bileti

SİDNEY HAKKINDA

Avustralya’nın en ünlü şehri olan Sidney, ülkenin başkenti olan Canberra’dan da meşhurdur. Kültür ve ekonomik olarak ülkenin en önemli merkezi olan Sidney, Jackson Limanı kıyısındadır. 50.000 yıllık bir geçmişe sahip olan şehir, Sidney yerlileri ve İngiliz kolonisi olarak kaldığı yıllar açısından tarihte yer edinmiştir. 18. Yüzyıla kadar şehirde yerliler yaşarken, 18. yüzyılda İngiltere’deki suçluların buraya getirilmesi ile şehir bir İngiliz kolonisi haline gelmiştir. Sonrasında ise şehir hızlı bir şekilde kültür ve ekonomik merkez haline gelmiştir. Sidney’de 250’den fazla dil konuşuluyor ve 4.5 milyonluk şehir nüfusunun en az 1.5 milyonu denizaşırı ülkelerden gelen insanlardan oluşmaktadır. Bu bakımdan dünyanın en çok uluslu kenti diyebiliriz. Bu nedenle Sidney’de yaşayanlar kendilerine Avustralyalı değil de Sidneyli derler.

Şehrin en önemli simgesi Sydney Opera House dışında Liman Köprüsü, Taronga Hayvanat Bahçesi, Kraliyet Botanik Bahçesi, Mavi Dağlar ve Bondi Plajı da görülmeye değer yerler. Sidney ayrıca dünyaca ünlü gece kulüpleri ve İngilizce eğitimi için gelen öğrencileri ağırlaması ile de ünlüdür. Sidney’e gitmek için her mevsim uygundur diyebiliriz. Haziran – Eylül ayları arasında kış, Aralık- Mart ayları arasında ise yaz yaşanıyor. Yazın 27-30 kışın ise 5-10 derece arasında değişen bir sıcaklı şehre hakim.

 İSTANBUL HAKKINDA

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
 
İstanbul Sidney en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden SİDNEY uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit