İstanbul - Hannover Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Hannover Uçak Bileti

İstanbul - Hannover Uçak Bileti

İSTANBUL HAKKINDA

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
 
HANNOVER HAKKINDA
 
Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti olan Hannover, fuarlarıyla ünlü bir kenttir. Özellikle Cebit Bilişim Fuarı ve daha pek çok fuarla adından söz ettiren bir şehirdir. 500 bin aşkın nüfuslu Hannover'de diğer Alman şehirlerinin aksine tarihi bina sayısı çok azdır. Bunun sebebi ise kentin ikinci dünya savaşını çok ağır yaşamış olmasından kaynaklanmaktadır. Yoğun hava bombardımanına uğrayan kent savaştan sonra yeniden inşa edilmiştir. Hannover genel anlamda soğuk ve yağışlı bir iklime sahiptir. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 8 derece civarındadır. Kentte finans ve sigorta şirketleri hizmet vermektedir. Bu şehir en çok fuar ziyaretçileriyle dolar. Bu yüzden de konaklama konusunda çok sayıda otele sahiptir. Ancak fuar dönemlerde otellerde yoğunluk olabilir.
Almancanın en iyi konuşulduğu şehir olarak bilinen Hannover'de, Maschsee Gölü kıyısında ya da Marienburg'da harika doğa gezintileri yapabilirsiniz. Ayrıca Marienburg Şatosu, Hükümet Binası, Hayvanat Bahçesi, Herrenhausen Garten ve kent merkezindeki kırmızı çizgileri takip ederek şehrin diğer yerlerini de gezebilirsiniz. Hannover Havalimanı kent merkezine 11 km. uzaklıktadır. Şehirde metro ve tren ağı ile kolayca ulaşım sağlanabilir.
 
İstanbul Hannover en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden HANNOVER uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz.  

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım