444 34 97 / En Uygun Uçak Bileti - Ucuz Uçak Bileti Bilet11.com

Uçak Biletinizi Sorgulayın

Ara
İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 • İstanbul - İzmir Uçak Bileti

 • İzmir Hakkında / İzmir Uçak Bileti / İzmir Online Uçak Bileti / İzmir Uçak Seferleri
  İzmir Nüfusu; 4.113.072
  İzmir Yüzölçümü; 7.340 km²

  İZMİR:
  İzmir, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık üçüncü şehri. Anadolu Yarımadası'nın batısında, Ege Bölgesi'nin ortasında yer alan ve İzmir Körfezi çevresinde bulunan şehir, her yıl İzmir Enternasyonal Fuarı'nı düzenleyen önemli bir fuar merkezi ve liman kentidir. Yüz ölçümü olarak ülkenin yirmi üçüncü büyük ilidir. Batısında Ege Denizi ve Ege Adaları, güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir, doğusunda ise Manisa vardır
  İzmir üzerine yazılmış her şiir buram buram dişilik kokar. obir prensestir, bazen bir sevgili veya eş, bazen kız kardeştir. bazen de küçük bir kız çocuğu. der yazar yaşar  Aksoy Victor Hugo'nun İzmir bir prensestir sözü üzerine şehrin güzelliği asırlar önce keşfedilmiş ve yerleşim tarihi 8000 yıl öncesine dayanmıştır. Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında şehir aynı zamanda bir ticaret merkezidir.
  Yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi özellikleri gösteren şehri her mevsim ziyaret etmeniz mümkündür buna rağmen insanlar genellikle yaz tatillerini geçirmek için İzmir'eg

  ULAŞIM

  Taksi; Terminalin dışında bekleyen taksilerle hemen istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz İzmir’de taksi biraz pahalı olabilir o yüzden gideceğiniz yerin mesafesini ve ücretini sorarak gitmenizi tavsiye ederiz.
  Otobüs; Otobüslere binmeden önce kendinize kentkart almanızı tavsiye ederiz 200 numaralı hatla Mavişehir’e 204 numaralı hatla Bornovaya ve 202 numaralı hatla alsancak’a gidebilirsiniz.
  Tren; Kentkartınızla en hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz havalimanından kısa bi yürüşyüş mesafesinde Kentkartınızla şehir merkezine hızlı ulaşım sağlayadabilirsiniz.
  Havaş; Günün herzamanı ulaşım sağlayabilirsiniz gündüz en erken gecede en geç saatlere kadar istediğiniz yerlere gitmek için ideal bir ulaşım aracıdır. Havaş otobüsleriyle Havalimanından indikten sonra Alsancak, Karşıyaka, ve Kuşadası gibi yerlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  KONAKLAMA
  İzmir'de konaklamak için her bütçeye göre seçenekler bulunmaktadır. Şehirde, çok şık beş yıldızlı otellerin yanında öğretmenevleri ve butik oteller gibi alternatifler de mevcuttur. Konaklamak için önerilen bölgeler ise Konak ve Alsancak çevresidir. İzmir

  İZMİR'DE FESTİVALLER
  Nazarköy Boncuk Festivali - Mayıs
  Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali 
  Gaziemir Çocuk Şenliği 
  Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri 
  ALaçatı Ot Festivali
  Bayraklı Deve Güreşi 
  Zeytin Festivali
  Balkan Fetivali

  İZMİR'DE GEZİLCEK YERLER

  Tarihi İzmir Kemeraltı Çarşısı; Konak Meydanı Mezarlıkbaşı semtinde yer alan bu tarihi çarşı İzmir'in gezilecek yerleri arasında önemli bir konma sahiptir çünkü yerli ve yabancı turistler tarafından gezilmeden dönülmeyen bir alışveriş yeridir. Kısaca Kemeraltı da denilen yer ilk açıldığında baharatçıların, demircilerin olduğu kapalı bir alanken şimdi mağazaların, sinemaların, kafelerin de bulunduğu bir caddeyi de kapsamaktadır.
  Konak Pier; İzmir'de görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Konak Pier. Konak'a yürüyüş mesafesindeki bu günümüz alışveriş merkezi tarihte Gustov Eiffel adındaki bir Fransız tarafıdan tasarlanmış ve 1875-1890 yılları arasın da inşa edilmiştir.
  Tarihi Asansör; Halk arasında Asansör Çıkmaz sokağı olarak bilinen sokaktan ulaşılan asansör İzmir'in gezilecek en önemli turistik mekanlarından biridir.
  Selçuk Antik Kenti; İzmir gezilecek yerler listesinin en önemli duraklarından biri Selçuj Antik Kenti. Antik çağda ticari ve dini merkez olan Selçuk; Roma döneminden kalan eserleri ile tarihi dokusuyla kent merkezinden 75 kilometre kadar uzakta olsa da görülmeden gidilmemesi gereken bir ilçedir.
  Efes Antik Kenti; İzmir'de gezilecek yerler arasında akla ilk gelen yerlerden olan Efes, milattan önce 6000 yılında kurulmuştur. Antik çapun uygarlık merkezi olan bu şehir yılda ortalama 1.5 milyon kişinin ziyaret ettiği dünyanın en önemli turizm, sanat ve kültür merkezlerinden biridir. Dünyanın yedi Harikası'ndan biri olan Artemis Tapınağı da bu antik Şehrin içerisindedir.
  Şirince; İzmir'in Şelcuk ilçesindeki turistik bir mahalle olan Şirince, İzmir'de gezilcek yerler arasında bulunan adı gibi şirin bir Rum köyüdür. Doğal güzellikleri, kentleşmeye yakın bir köy yaşamı tarihi yapıları ve meşhur Şirince şarabıyla geziliğ görülmesi gereken bir yerdir.

  En Uygun İzmir Uçak Bileti
  En Uygun İstanbul uçak Bileti
   
  İzmir İstanbul en uygun uçak bileti www.bilet11.com da bulabilirsiniz. www.bilet11.com en ucuz en uygun uçak biletlerini sizler için tek bir ekranda sıralıyor. www.bilet11.com internet sitesisinden İzmir - İstanbul - İstanbul - İzmir uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

  İzmir Havalimanı'ndan Gerçekleşen Uçuş Seferleri / İzmir'den Uçan Havayolları / İzmir Uçak Seferleri

  SunExpress İzmir Seferleri
  İstanbul, Adana, Gaziantep, Diyarbakır,
  Pegasus Havayolları İzmir Seferleri
  Ankara,
  AnadoluJet İzmir Seferleri
  Trabzon,
   
  İzmir Uçuş Süreleri
   
  Şehir Süre
  İzmir İstanbul 1 saat 10 dk
  İzmir Ankara 1 saat 00 dk
  İzmir İzmir 1 saat 30 dk
  İzmir Adana 1 saat 20 dk
  İzmir Gaziantep  1 saat 50 dk
  İzmir Trabzon 1 saat 20 dk
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım