Aarhus Uçak Bileti
Anasayfa Aarhus Uçak Bileti

Aarhus Uçak Bileti

Aarhus Şehir Rehberi
Danimarka’nın en büyük ikinci kenti Aarhus, ülkenin neredeyse tam merkezinde yer alan Jutland yarımadasının kuzeydoğusundaki en önemli liman. Geniş ve verimli düzlüklerin bolca bulunduğu ormanlık bir alan üzerine kurulu bir kent Aarhus. Kentin en önemli dışsatım kalemlerinden birini tarımsal ürünler oluşturuyor. Kentin limanı ise kömür, demir gibi madenlerin ülkeye ulaştığı nokta olma özelliğini taşıyor.
 
Gezilebilecek Yerler
Marselisborg Sarayı ve Park Alanı, kraliyet ailesinin yazlık konutu. Yaz aylarında daha bir hareketlenen sarayda ayrıca kraliçenin gül bahçesi de görülmeye değer. Sarayın kraliyet ailesinin konaklamadığı yaz ayları dışında halka açık olduğunu belirtelim. 2014 ekim ayına kadar kapalı olan Moesgård Müzesinin ana binası 1778 yılında inşa edilmiş. Bugün müzenin yönetim ofisleri bu ana kısımda bulunuyor. Dışardan bile olsa gezilip görülmesi gereken bu yapının ilk sahibi ise Baron Gyldenkrone. ARoS Aarhus Sanat Müzesi, Kuzey Avrupa’daki en geniş müzelerden biri. Müzenin çatı katından yapılacak gözleme ayrıca zaman ayırmak gerek. 360 derecelik bu gözlem bütün kenti çepeçevre kapsıyor. Dokuz odadan oluşan müze katlarının ilkinde, her odada ayrı bir uluslararası nitelikli sanat örneği sizi bekliyor. Üst katlarda ise 19.yüzyılda başlayıp günümüze uzanan bir sanat yolculuğu yapabilirsiniz. Kunsthal Aarhus, oldukça etkileyici bir çağdaş sanat merkezi. Bu geniş sergi sarayında Danimarka’nın ve tüm dünyanın en güzel çağdaş sanat örnekleri sergileniyor. Kunsthal Aarhus, resim, heykel, fotoğraf, video ve performans eserleri yanında sıra dışı sanat yerleştirmeleri de görebileceğiniz ilginç bir gezi durağı olabilir.
 
Nerede Kalınır?
Taksim Turizm aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!
 
 
Kültür ve Eğlence
Müzeler, Meydanlar, Tarihi Mekânlar, Anıtsal Yapılar
Den Gamle By Tarihsel Kent Müzesi, kent kültür ve tarihine ışık tutan ulusal nitelikte bir açık hava müzesi. Koşulların tıpkı eski günlerde olduğu gibi biçimlendirildiği bu müzede, Danimarkalıların bir zamanlar nasıl çalışıp yaşadıklarına ilişkin en sağlıklı bilgiyi edinebilirsiniz. Den Gamle ayrıca yıl boyu birçok türden etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.
Bu özgün müzeyi son on yılda 3 milyondan fazla ziyaretçi gezmiş. Dönem giysilerine bürünmüş karakterler, evlerin her yanında gündelik etkinliklerini yerine getiriyor. Çocukların hoşça zaman geçirebileceği oyun alanları yanı sıra, müze bünyesinde bir kahve de bulunuyor. Doga Tarihi Müzesi, Kadınlar Müzesi, Viking Müzesi, Antik Sanatlar Müzesi, 1940-45 Aarhus İşgal Müzesi Steno adı ile de anılan Bilim ve Tıp Tarihi Ulusal Müzesi gezip görebileceğiniz diğer kültür adresleri arasında sayılabilir.
 
EĞLENCE 
Parklar, Oyun, Etkinlik ve Doğa Alanları
Tivoli Friheden kentin eğlenceli ve tematik oyun parkı. Tivoli Friheden ayrıca tiyatro, konser gibi çok farklı etkinliklerin de yapıldığı bir alan. Kent merkezinden  Marselisborg Ormanı’nı yürüyerek geçip varabilirsiniz buraya. Tivoli Friheden’de, yükseklere çıkıp inen heyecan dolu lunapark treninden tam dört adet bulunuyor. Yemek yenecek yerler arasına Tivoli Friheden’i de almak gerek. Bir çok restoranın da bulunduğu bu yere dilerseniz kendi piknik sepetinizi hazırlayıp gelebilirsiniz. Park içindeki birçok yerde, mangal ve diğer kolaylık tesisleri, kullanıma sunulmuş. Friheden’in bir başka çekim merkezi ise Perili Ev. 2013 yılında hizmete giren oyun alanı Perili Ev, sunduğu 5 boyutlu zombi temalı oyun ile oldukça ilgi çekiyor.
 
 
BİR GÜNDE AARHUS
Aarhus için bir gününüz varsa işiniz hiç de kolay değil. Kent merkez bölgesinde kalan ve görece daha yakın olan yerleri listenin başına almak akla en yatkın olan yöntem olacaktır. Den Gamle By Tarihsel Kent Müzesi, Tivoli Friheden, Marselisborg Sarayı ve ARoS Aarhus Sanat Müzesi kesinlikle bir günde görülecekler arasına alınmalı.
 
ŞEHİR TURLARI ve ULAŞIM
Bir yerden diğerine gitmenin her yolunun oldukça uygulanabilir olduğu bir yer Aarhus. Yürüyerek ya da bisikletle yol almak akla gelen ilk seçenekler bu kentte. Toplu taşıma olanaklarının da yaygın olarak işlediğini belirtelim. Belli başlı merkezlerden edinebileceğiniz AarhusCard denen kent kartını, toplu taşıma yanı sıra görülesi birçok yere indirimli ya da ücretsiz girmek için de kullanabilirsiniz.
 
YAKIN YERLER
Clausholm Kalesi ve Park Alanı kentin biraz kuzeyinde ve dışında görülebilir. Bu kompleks yalnız Aarhus’un değil bütün Danimarka’nın en güzel ve bütünsel nitelikli anıtsal yapılarından biri olarak gösteriliyor. Barok tarzdaki kale 1690 yılında inşa edilmiş. Kale son 40 yıl boyunca önemli yenileme çalışmaları görmüş.
Gammel Estrup Malikane Müzesi, kentin kuzey doğusundaki merkezlerden biri olan Auning’de ziyaret edilebilir. Danimarka aristokrasinin 600 yılını bir arada görebileceğiniz bir yer burası.
 
Yeme İçme
Aarhus gastronomi açısından tam bir cennet olarak nitelenebilir. Taze ürünlerin bu kadar kolay bulunup, yoğun şekilde tüketildiği benzer bir mutfak bulmak pek kolay değil. Limandan gelen taze balık ve deniz ürünlerine, Samsø Adası’ndan gelen taptaze sebzeleri de ekleyince buradaki mutfağın görkemi iyice ortaya çıkıyor.
Latin Mahallesi, Åboulevarden, Vestergade, Frederiksgade, Mejlgade Caddesi, Banegårdspladsen Meydanı ve Strøget Yaya Caddesi yemek yemek üzere yönelebileceğiniz belli başlı kesimler arasında sayılabilir.
ARoS Aarhus Sanat Müzesi’nin çatı katında bir de restoran bulunuyor. Şehrin ve kıyı kesiminin cezbedici görüntüsü eşliğinde akşam yemeği yeme şansını burada yakalayabilirsiniz.
 
Alışveriş
The Frederiksbjerg Bölgesi Aarhus’un kileri olarak adlandırılıyor. M.P. Bruunsgade, Jægergårdsgade, ve Frederiks Allé gibi caddeler bu kesimde görülmeli. Aarhus’ta Latin Mahallesi olarak anılan bir diğer kesim, yine alışveriş sırasına konmalı. Burada Klostergade, Volden ve Borggade gibi caddeler özgün ürünler satın almak için en uygun yerler. Møllestien, kırsal ve pastoral havası ile not düşülmesi gereken bir diğer alışveriş adresi. Tümüyle yayalaştırılmış ve yaklaşık 850 metre uzunluğundaki cadde Strøget, elbette görülmesi gerekenler arasında. Vestergade Bölgesi de yine listeye dahil edilmeli.
 
 
Aarhus uçak biletleri en uygun fiyatlarla Bilet11.com'da.Sizlerde 444 34 97 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize bağlanarak yurt dışına 49.99€ başlayan fiyatlarla seyahat edebilir; Bilet11.com farkıyla ucuza uçmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz

 

15 Kasım 2017 Çarşamba 15:13:09

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım