Abuja Uçak Bileti
Anasayfa Abuja Uçak Bileti

Abuja Uçak Bileti

Abuja Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Nijerya’nın başkenti olan Abuja, 30 yıllık tarihe sahip belkide dünyanın en yeni kurulmuş başkentlerinden biridir. Ülkenin ortasında bulunan Federal Başkent Bölgesi’nde yer alır. 1991 yılına kadar Nijerya’nın başkenti olan Lagos, bu yıldan itibaren bu ünvanını Abuja’ya devretmiştir. Çok düzenli olan imar planlamasıyla diğer Afrika şehirlerinden farklı olsa da, kenar mahallelerinde kötü şartlarda yaşayan insanlarıyla klasik Afrika şehirlerine benzemektedir. Ancak şehir merkezinde oldukça modern bir yaşam sunan Abuja, özellikle modern yapıları, modern dini mimarileri ve coğrafi mekanlarıyla dikkat çekmektedir.
 
Abuja Nerededir?
Abuja, Nijerya'nın tam ortasında Federal Başkent Merkezi adı verilen yerde bulunmaktadır.
 
Abuja Para Birimi
Abuja’da para birimi olarak Naira kullanılmaktadır.
 
Abuja Saat Farkı
Abuja +1 GMT saat diliminde yer almaktadır. +2 GMT saat diliminde yer alan Türkiye ile arasında 1 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Abuja’da 11.00’dir.
 
Abuja Resmi Dili
Abuja’da resmi dil olarak İngilizce kullanılmaktadır. Bunda geçmişte İngiltere sömürgesi olması etkilidir.
 
Abuja Vize İşlemleri
Yeşil ve kırmızı pasaport sahipleri Abuja’ya 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilirler. Bu pasaportlara sahip olmayan bordo pasaport sahipleri ise Nijerya’nın Ankara’da bulunan büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Nijerya’da “kapı vizesi” uygulaması bulunmadığı için mutlaka vize alındıktan sonra gidilmesi gerekmektedir.
 
Abuja Konsolosluk Bİlgileri
Türkiye Cumhuriyeti Abuja Büyükelçiliği
 
Adres: Plot:333, Diplomatic Drive, Central Business District, Abuja
Telefon: +234 803 648 89 81
Web Adresi için tıklayınız.
 
Abuja'ya Ne Zaman Gidilir?
Abuja ikliminden ötürü en uygun sonbahar ve ilkbahar aylarında ziyaret edilmektedir. Şehir en çok Ekim-Kasım ve Mart-Nisan ayları arasında ziyaretçi çeker. Yaz aylarında gitmeniz halinde çok sıcak bir hava olacağından zorluk yaşayabilirsiniz.
 
 
Abuja'ya Nasıl Gidilir?
Atatürk Havalimanı’ndan Abuja’ya direk seferler düzenlenmektedir. Ancak bu seferler fazla sayıda olmadığından Mısır ve Dubai aktarmalı uçuşlar daha kolay bulunabilmektedir.
 
Nerede Kalınır?
Taksim Turizm aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!
 
Abuja Şehir İçi Ulaşım
Abuja’da şehir içi ulaşım için alternatifler pek fazla değildir. Şehir içi ulaşımda genellikle taksiler ve taksi motorsikletler kullanılır. Düzenli planlanmış bir şehir olduğundan bu araçlarla ile yapılan şehir içi ulaşım oldukça kolay olmaktadır. Bunların yanında araçta kiralayabilirsiniz.
 
Abuja Gezilecek Yerler
Abuja yeni bir şehir olduğundan gezip görülecek yerlerini genellikle modern mimariler oluşturmaktadır. Abuja parkları, Millenium Park, Ulusal Camii, Ekümenlik Merkezi, Ulusal Meclis ve Aso Kayaları başlıca turistik mekanlarıdır.
 
Nijerya Mutfağı
Abuja, Nijerya mutfağının geleneksel kültürüne sahiptir. Özellikle birçok çeşidi yapılan çorbaları, kurutulmuş etleri ve deniz ürünleri ile öne çıkmaktadır. Afang, owo, pirinç ve baharat çorbaları ünlüdür. Bunun yanında dana, keçi ve antilop etleriyle de birçok yemek yapılmaktadır. Bu etli yemekler arasında en ünlüsü “suya” kebabıdır. Abuja’da balıkçılık yapılamasa da çevre şehirlerden temin edilmekte olup, deniz ürünleri açısından zengin bir mutfak kültürüne sahiptir.
 
Abuja Festivaller
Abuja Karnavalı (Kasım)
Abuja Uluslararası Film Festivali (Mart)
Abuja Yemek ve Eğlence Festivali (Aralık)
Abuja Hristiyanlık  Festivali (Aralık)
 
 
Abuja uçak biletleri en uygun fiyatlarla Bilet11.com'da.Sizlerde 444 34 97 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize bağlanarak yurt dışına 49.99€ başlayan fiyatlarla seyahat edebilir; Bilet11.com farkıyla ucuza uçmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz

 

15 Kasım 2017 Çarşamba 16:13:22

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım