Paris Uçak Bileti Al

Paris Şehir Rehberi

Dünya’nın en çok ziyaret edilen ve en romantik şehirlerden olan Paris’in nüfusu banliyöleri ile yaklaşık olarak 12 milyonu buluyor. Paris birçok UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Neoklasik mimarinin şekillendirdiği moda ve sanat, Paris şehrini adeta açık hava müzesine çevirmiştir. Görkemli yapılarla Paris sizi 13.yüzyıla geri götürecektir. Paris, Avrupa devletlerinin arasında en güvenli şehirdir.

Paris Gezi Rehberi

Paris’in İklimi

Paris sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Atlantik okyanusundan rüzgar estiği zaman kışları ılık, yağmurlu ve kısa geçmektedir. Kuzey kutbu ve Güneyden rüzgar estiği zaman ise daha sert ve karlı geçer. Paris oldukça yağışlı bir ildir. Paris’in yıllık ortalama yağış miktarı, 637mm’dir. Paris’in yıllık ortalama sıcaklığı ise 11.3’tür.

Pariste Yapılacak Aktiviteler

Eyfel Kulesi

Paris denildiğinde ilk akla gelen Eyfel kulesi’nde 3 seyir terası bulunmaktadır. İlk 2 kattaki teraslara merdivenle çıkabiliyorsunuz fakat en üstteki terasa çıkmak için ancak asansörü kullanabilirsiniz. Girişte çok uzun kuyruklar olacağı ihtimalini göz önünde bulundurarak biletinizi internetten alabilirsiniz. Ayrıca, sıra beklemeden, yaklaşık iki saat boyunca rehber eşliğinde 2. Seyir katına kadar çıkabilirsiniz. Ya da romantik bir akşam yemeği istiyorsanız, kulenin ilk katında bulunan restorantta meşhur aşçıların hazırladığı yemekleri tatma fırsatı elde edebilirsiniz. Kuleye çıkmak istemiyorsanız bile Paris şehrinin simgesi olan Eyfel kulesini görmeden geçmeyin.

Eyfel Kulesi’nin gölgesi Champ de Mars’da çimenlere uzanabilir ya da piknik yapabilirsiniz.

Sen Nehri

Eyfel Kulesi’nin önünden kalkan ve yaklaşık bir saat civarı süren Sen Nehri Tekne turuna da katılabilirsiniz. Eğer turlara katılmak istemiyorsanız Sen Nehri kıyısında keyifli yürüyüşler yapabilir ya da çevresindeki kafelerde oturarak dinlenebilirsiniz.

Disneyland

Sadece çocukların değil, büyük ve küçük herkesin ilgisini çekebilecek Disneyland Paris için tam bir gününüzü bile ayırabilirsiniz. Çocuklar gibi eğleneceğiniz Disneyland’da isterseniz bireysel gezebilir ya da düzenlenen turlarla katılabilirsiniz.

Üstü açık turistik otobüslerle, oturduğunuz yerden tüm önemli yerleri yaklaşık 3 saatte görebiliyorsunuz.

Paris’te Alışveriş

Amelie filmi’nden sonra ünlenen Montmarte sokaklarında, rengarenk evleri görebilir, hediyelik eşya dükkanlarına uğrayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Eğer yürümek istemiyorsanız, Montrmarte sokaklarını 30 dakikada gezi treni ile gezebilirsiniz.

Ayrıca, Paris’in en ünlü alışveriş caddelerinden olan Şanzelize’de alışveriş yapılabilir ya da vitrinleri seyredebilirsiniz.

Dünya’nın en sıra dışı mezarlıklarından biri olan Pere Lachaise’de; Frederic Chopin, Auguste Comte, Max Ernst, Camille Pissaro ve Oscar, Jean de La Fontaine, Wilde, Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya’nın gibi isimlerin mezarları bulunmaktadır.

Paris şehrine 3 saat uzaklıkta, ortaçağ’dan kalma yapılarıyla kasabalar ve Fransız Kraliyet Ailesi tarafından yaptırılmış tarihi şatoları ve kasabaları keşfedebilirsiniz. En büyüleyici olanlar güneydeki Loire Vadisi’nde bulunuyor.

Ayrıca, Paris’te birbirinden lezzetli Fransız mutfağını keşfedebilirsiniz.

Paris’te Ne Yenir?

Fransız şarapları, peynir ve et kültürünün çeşitliliğiyle gezinize lezzet katarak devam edin.

Kahvaltı’yı bir Croissant (Kruvasan) ve yanına bir kahve ile yapabilirsiniz.

Et suyu ve soğanla yapılan soğan çorbası’nın içine 2 tane kızarmış ekmek konularak servis ediliyor.

Ördek butundan yapılan ördek confit’i lezzetli yapan birçok restorantla karşılaşabilirsiniz.

Fuagra (Kaz Ciğeri), Fransız mutfağında önemli isimlerin arasında yer alıyor.

Dana’nın en lezzetli yerlerinden olan Paris Antrikotu, tatmanız gereken lezzetlerin başında geliyor.

Steak Tartare (Tartar), kıyma üzerine yumurta kırılarak yapılıyor.

Çeşitli seçenekleriyle bulabileceğiniz en taze makaronlar Paris’te bulunuyor.

Fransa’dan çıkmış Creme Brulee’nin karamelimsi tadına bayılacaksınız.

Paris’te en iyisini bulabileceğiniz Falafel, baharatlar ve sebzelerle tatlandırılarak yapılan nohut bir köftesidir. Uygun fiyata bulabileceğiniz bu lezzet, lavaş ya da ekmek arasına konularak servis ediliyor.

Beef Bourguignon; biftek, sarımsak, mantar, soğan ve taze sebzelerin kırmızı şarapta bekletilmesiyle hazırlanıyor.

Klasik Fransız yemeklerinden Cassoulet; domuz, ördek, inek ve keçi eti ile kuru fasülyenin yavaş bir şekilde pişirilmesiyle hazırlanıyor.

Orjinali’nin kirazla yapıldığı Clafoutis, meyveli bir kektir.

Çikolatadan vaz geçemeyenler için en iyi örneklerinin olduğu Paris’te Suffle’yi deneyebilirsiniz.

Yüzen ada anlamına gelen Iles Flottantes, muhallebinin üstünde yüzen bezeler ile servis ediliyor. Zevkinize göre, yoğun ya da akışkan muhallebi çeşitlerini bulabilirsiniz.

Paris Gezilecek Yerler 10 Yer

    Eyfel Kulesi

Paris, Fransa'daki Champ de Mars'taki dövme demir kafes bir kuledir. Eyfel Kulesi ismini, inşa ettiren firma olan Gustave Eiffel'den alır. Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel'in firması tarafından, Fransız Devrimi'nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Expo 1889 Paris fuarının giriş kapısı olarak inşa edilmiştir. Aslında kulenin mimarı Gustave Eiffel değil, İsviçreli Maurice Koechlin 'in siparişi üzerine tasarlayan Stephen Sauvestre'dir. Meslektaşı Emile Nouguier ile beraber ilk tasarımları yapmıştır. Başlangıç da Fransa’nın önde gelen sanatçı ve entelektüelleri tarafından tasarımı çok eleştirildi, ancak Fransa’nın küresel bir kültürel simgesi ve dünyanın en tanınmış yapılarından biri haline geldi. Eyfel Kulesi, dünyanın en çok ziyaret edilen ücretli anıtıdır; 2018 yılında neredeyse 7 milyon kişi Eyfel Kulesini ziyaret etmiştir.

Kule 324 metre (1.063 ft) yüksekliğinde, 81 katlı bir bina ile aynı yüksekliğe sahiptir ve Paris'teki en yüksek yapıdır. Taban kısmı karedir ve her bir bacak 125 metredir (410 ft). Eyfel Kulesi, Washington Anıtı ve New York'taki Chrysler Binası'nın 1930'da bitmesine kadar 41 yıl boyunca dünyadaki en yüksek insan yapısı unvan’ ını sürdürmüştür. 300 metre yükseklikte. 1957'de kulenin tepesine yayın anteninin eklenmesi nedeniyle, şimdi Chrysler Binasından 5,2 metre (17 ft) daha uzundur. Vericiler dışında, Eyfel Kulesi, Fransa'daki Millau Viyadüğü'nden sonraki en yüksek ikinci ayaklı yapıdır.

Kulenin ziyaretçiler için birinci ve ikinci katlarda restoranları var. Üst katın üst platformu, zeminden 276 m (906 ft) yüksektir-Avrupa Birliğinde halka açık olan en yüksek gözlem alanıdır. Biletler merdivenlerden yukarı çıkmak veya birinci ve ikinci katlara çıkmak için satın alınabilir. Merdiven bulunmasına rağmen, genellikle asansör kullanılır.

Chamsp Elysees

Paris’te gezilecek yerler dedik mi hemen akla Champs Elysees yani Şanzelize Bulvarı ve başındaki Arc de Triomphe gelmektedir.  Gezilecek yerler listesi yaparken bu iki yeri birbirinden ayırmayın çünkü birbirlerine yakınlar.

Şanzelize Bulvarı’nda kozmetik, giyim hatta otomotiv markalarının prestijli mağazaları, kafeler ve restoranlar var. Paris’te alış-veriş yapmak, şehrin en ünlü caddesi olan Şanzelize’ de yürüyüş yapıp, kafelerde oturmak istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken bir yer burası.

Not: Almanlar, Şanzelize Meydanı için; Fransızlar tanklarımız rahat geçebilsin diye bulvarı bu kadar geniş yapılmıştır diye dalga geçmektedir.

Louvre Müzesi

Paris gezilecek yerler listesinde 3 numarada Louvre Müzesi vardır diyebiliriz. Meşhur Mona Lisa tablosunun yer aldığı ve piramitleriyle ünlü Paris’in simgelerinden biri haline gelen bir müze Louvre Müzesi. Louvre Müzesi çok popüler, turistik ve çok sıra beklemeniz gereken bir yer. Dünya üzerinde görebileceğiniz en güzel, en geniş ve en doyurucu müzedir burası.

Notre Dame Katedrali

Paris’in ortasında bulunan güzel bir adacıkta yer alan Notre Dame Kilisesi bu adacığın çok fazla ziyaret almasının en büyük sebebi. Bu kiliseye gidip kafanızı kaldırdığınızda neden Paris’te gezilecek yerlerin başında geldiğini anlayacaksınız Victor Hugo’nun Notre Dame’ın Kamburu romanını okuduysanız da ilk geleceğiniz yer burası olacaktır.

Notre Dame Katedrali, Meryem Ana’ya ithafen yapılmıştır. Yapımına 12. yy. da başlanan katedralin inşası, 1345 yılında son bulmuştur. Gotik Mimari’nin en güzel örneğidir. İçindeki Meryem Ana heykelini ve dışardaki heykelleri ve gargoyleleri mutlaka görmeniz gerekiyor.

Notre Dame Kilisesi’ne Chatelet’den veya Saint Michel’den yürüyerek geçebilirsiniz. Yahut 4 numaralı hattı kullanıp Cité metro durağında inmeniz yeterli olacaktır.

Disneyland

İlk 4 maddede biraz kültür ve ruhani yerleri listeledik sizler için. Şimdi Geldik çocukların Paris’e bayılma, kendilerini yerden yere atma ve yuvarlanma sebeplerine. Disneyland, Paris’te gezilecek yerler arasında özellikle çocuğunuz varsa veya çocuk ruhluysanız mutlaka gitmeniz gereken bir yer. Gönlünüzce doyasıya eğlenebileceğiniz bir eğlence parkı veya dünyası diyebiliriz.

Aslında Disneyland konaklama yapabileceğiniz, içinde restoranlar hatta spa merkezleri bulunan bir çeşit tatil köyü aynı zamanda. Ancak konaklama fiyatları bizce biraz abartı bu yüzden o konuya girmiyoruz.

Disneyland 2 bölümden oluşmakta Disneyland Park ve stüdyoları. İlkinde daha çok hızlı trenler, sizi yukarı çıkaran ve aniden boşluğa bırakan koltuklar gibi eğlenceli, aksiyonlu oyuncakları yer alırken, stüdyolar bölümünde de adı üstünde, Disneyland filmlerinin stüdyolarını deneyimleme fırsatı buluyorsunuz.

Concorde Meydanı

Şanzelize Bulvarı’nın hemen başında yer alan Paris’in en ünlü meydanı Concorde. Fransa’nın en büyük ikinci meydanıdır. Concorde Meydanı 1900 senesinde inşa edilmiş olan dönme dolap La Grande Roue’ nun bulunduğu yerdir. 100 metre uzunluğunda olan dönme dolap meydanda güzel bir görselliğe sahiptir. Bunun yanında Luxor Dikilitaşı da meydanda göreceğiniz diğer önemli yapıdır. Tuileries Bahçeleri’ne ve Louvre Müzesi’ne komşudur.

Concorde Meydanı’nda, siyasi ve askeri kimlikli birçok kişi idam edilmiştir. Bunların arasında Marie Antoinette, Fransa Kralı 16. Louis, Fransız Devrimi liderlerinden Maximilien Robespierre gibi isimler de bulunur.

Lüksemburg Bahçesi

Paris’te gezilecek yerler listesinde tek park Lüksemburg Bahçesi diyebiliriz. Çünkü bu park hem çok merkezi, hem herkese hitap ediyor hem de Paris’teki en güzel park. Parkın içinde, Fransızların senato binası olarak kullandığı Lüksemburg Sarayı yer alıyor.Saint Michel’de gezip, kitapçılardan kendinize ikinci el kitap alıp, kafelerden birinden karton bardakta bir kahve alıp bu parka gelmenizi tavsiye ederiz.

Galerie Lafayette

Fransız modasını takip eden bir moda tutkunuysanız Paris’te gezilecek yerlere mutlaka Lafayette’i eklemelisiniz. İçinde Louis Vuitton’dan Gucci’ye, Armani’den Hugo Boss’a en önnmli tasarımcıları ve lüks hazır giyim markalarının yer aldığı mağazada aynı zamanda çocuklar için de ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Siz buradan hangi markayı aradığınıza bakabilirsiniz.

Sakre Kör-Kutsal Kalp

Paris’te gezilecek yerler diyince Sacré Coeur Bazilikası sayılmadan olmaz. Bazilika, kilise mimarisini anlatır. 1875-1914 arasında inşa edilmiştir. Paris’te nadir bulunan tepelerden birinde bulunan Bazilika Monmarte Mahallesi’nde yer alır.

Zengin bir kız ve fakir gururlu oğlan birbirlerine aşık olur ama her hikayedeki gibi kızın babası bu aşka müsade etmemektedir. Ve kız da kendini bu manastıra kapatır. Aynı zamanda burası bu çiftin gizli buluşma yeridir. O yüzden ismi “gizli” kalp anlamına da gelir.

Versailles Sarayı

Paris’ te gezilecek yerler listesinde Versay Sarayını en sona koymamızın sebebi ulaşımın bu saraya zor olmasıdır. Versay Sarayı’nın yapımına 1661 yılında başlanmış olup daha sonradan çeşitli krallarca defalarca büyütülmüş ve genişletilmiştir.

Saray üzerine en ilginç bilgilerden bir tanesi sarayın yapımında tuvalet düşünülmemiştir. Bunun sebebi “asil soydan” gelen Fransız hükümdarları istedikleri yere tuvaletlerini yapabilirler anlayışıdır.

Paris’te Gece Hayatı

Paris’te gece hayatında dikkat etmeniz gerekenlerin başında mekanın üslubuna göre giyinmeniz geliyor. Aksi taktir de mekana giremezsiniz.

Paris şehri’nin en ünlü kabarelerinden olan Moulin Rouge, Le Lido, Crazy Horse Salon, Les Folies Bergere’yi ziyaret edebilirsiniz. Gitmeden önce rezarvasyon yaptırmayı unutmayın.

Paris’te gece hayatın’nda en ünlü bölgelerin başında Bastille geliyor. Burada en bilindik olan Barrio Latina’da her katta farklı bir müzik türü çalıyor.

Buda büstleriyle dekore edilmiş Buddha Bar ya da Duplex gidebilirsiniz.

Şanzalize caddesi’nde yüksek fiyatlı ve giysi kontrolü yapılarak müşteri alınan yerler bulunuyor.

Le Club 79, Black Calavados, White Room ve Queen Club bu bölge’de en çok tercih edilen yerlerin arasındadır.

Paris gece hayatı’nın kalbi olarak bilinen Rue de Lappe Caddesi’nde genelde yabancı öğrenciler ve turistlerin tercih ettiği bir yerdir.

Dar bir geçite sahip Rue de la Huchette’de uygun fiyatlı barlar ve gece kulüpleri bulunuyor.

Paris tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Paris Uçak Bileti

Paris uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Paris uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Paris uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Paris uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Paris uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Paris uçak bileti, Pegasus Paris uçak bileti, Atlas Jet Paris uçak bileti, Azal Havayolları Paris uçak bileti, Air France Paris uçak bileti, KLM Paris uçak bileti, Alitalia Paris uçak bileti, British Airways Paris uçak bileti, Lufthansa Paris uçak bileti, Emirates Paris uçak bileti, Qatar Havayolları Paris uçak bileti, Singapur Airlines Paris uçak bileti, Delta Airlines Paris uçak bileti, American Airways Paris uçak bileti, Qantas Paris uçak bileti, Air China Paris uçak bileti, Ana Airlines Paris uçak bileti, Aeroflot Paris uçak bileti, İberia Paris uçak bileti, Etihad Paris uçak bileti, United Paris uçak bileti, KLM Paris uçak bileti, Austrian Airlines Paris uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Paris uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Paris uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Paris uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Paris uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Paris uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Paris uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Paris uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Paris uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?
Whatsapp Hattı
Alo Bilet