Roma Uçak Bileti Al

Roma Şehir Rehberi

Roma, İtalyan Roma, Roma eyaletinin (vilayet), Lazio regione'nin (bölge) ve İtalya ülkesinin tarihi şehri ve başkentidir. Roma, İtalya yarımadasının orta kısmında, Tiber Nehri üzerinde, Tiren Denizi'nden yaklaşık 24 km (15 mil) uzaklıktadır. Bir zamanlar orduları ile Batı dünyasını antik çağda tanımlayan ve bundan sonra görünüşte silinmez izler bırakan eski bir cumhuriyetin ve imparatorluğun başkenti, Roma Katolik Kilisesi'nin manevi ve fiziksel oturumu ve sanatsal ve entelektüel kazanımların ana zirvelerinin bulunduğu yer bugünlerde siyasi bir başkent, dini bir merkez ve geçmişin yaratıcı hayal gücünün bir anıtı olarak kalan ebedi bir şehir'dir.

Roma Gezi Rehberi

Roma’nın İklimi Nasıldır?

Akdeniz iklimi’nin hakim olduğu Roma’da yazları sıcak ve kurak geçerken kışları, ara ara yağışlar görülsede diğer Avrupa ülkelerine oranla daha sıcak geçmektedir. Kar yağışı, hayatı durduracak şekilde çok sık yağmaz sadece kışın en soğuk günlerinde kar yağışı görebilirsiniz.

Roma’da Gezilecek 10 Yer

Colosseum

Güçlü yapıya sahip ve tüm açılardan hayret edeceğiniz bu yapı, dünyanın en ünlü ve ikonik yerlerinden biridir. Roma'ya yapılacak bir gezi Kolezyum'u ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz.

Flavian Amfitiyatrosu olarak da bilinen Colosseum, MS 70-80 arasında inşa edilmiştir ve zirvesinde 80.000 izleyici bulundurduğu tahmin edilmektedir.

Roma Forumu

Roma Forumu, bir zamanlar Roma halkının ve politik hayatının merkezi olan birçok kalıntıdan oluşan eski bir sitedir. Burada Satürn, Titus, Vesta ve Severus Kemeri tapınakları da dahil olmak üzere çeşitli tapınaklar, meydanlar ve kemerler bulunuyordu. Bu yapıların çoğu bugün hâlâ duruyor ve yine de bazı kemer ve yapı temellerini ve duvarlarını görebiliyorsunuz. Hem Forum'a hem de Kolezyum'a giriş için bilet satın alınabilir ve kalıntıları uygun bir şekilde keşfetmek ve bu yerin tarihini öğrenmek için yeterli zaman tanınması tavsiye edilir.

St. Peter Meydanı

Dünyanın en önemli dini yerlerinden biri olan St. Peter Meydanı, birçok önemli olayın gerçekleştiği ikonik bir yerdir.

Vatikan devletinin önünde yer alan kare aslında dairesel ve iki büyük sütun dizisi tarafından çerçevelenmiştir. Bunun merkezinde ise Nero’nun Sirki'nden alınmış Mısır tarzında görkemli bir dikilitaş duruyor. Meyda’nın en uç kısmında bulunan St Peter Bazilikasının önünde bulunan sandalyeler genellikle papalık törenleri için kullanılmaktadır.

St. Peter Bazilası

Çok miktarda dekorasyon ve detaylara sahip ünlü dini yapı olan St. Peter Bazilikası, katolik dinin gücünün ve çöküşünün gerçek bir zaferi olarak duruyor ve izleyicileri için en kutsal mabetlerden biri olarak düzenleniyor. Aziz Petrus meydanının en ucunda duran Bazilika, güzel bir şekilde tasarlanmış bir ön cepheye sahiptir. Havarilerin ve İsa'nın heykelleriyle taçlandırılmış yapıya hayran kalacaksınız. Ayrıca, burada Aziz Peter Meydanı'nın havadan görüntüsüne bakmak için kubbenin tepesine çıkabilirsiniz.

The Pantheon

Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen, M.Ö. 118 yılında imparator Hadrian tarafından yaptırılan ve Dünya’nın en iyi korunmuş antik Roma binalarından biri olan Pantheon, Roma'nın en ünlü turistik yerlerinden biridir.

Trevi Çeşmesi

1762 yılında Nicola Salvi tarafından inşa edilmiş Trevi Çeşmesindeki heykellerin detayları hayran kalınacak türden bir işçiliğe sahiptir. Şans getirmesi için insanların omuzları üzerinden suya para atma geleneği birçok turistin ilgisini çekmiştir. Ve her gün yüzlerce turist Trevi Çeşmesi’ni ziyaret etmektedir.

Trastevere

Roma'nın bu antik kısmı, otantik Roma yaşamını görebileceğiniz, şehir ve sakinlerinin yaşadığı yaşam hakkında gerçek bir his edinebileceğiniz az sayıdaki yerlerden biri olarak kabul edilir. Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla Trastevere, Tiber Nehri'nin batısında yer alıyor. Eski evler dolambaçlı sokaklarında birçok pub, restoran, kafe ve bar bulabilirsiniz. Bu, Roma en inanılmaz ve basit haliyle. Gerçek bir kültür zamanı için Trastevere'i ziyaret edin ve hareketli gece hayatının tadını çıkarmak için geceleri sokaklara çıkın.

Piazza Del Popolo

Piazza del Popolo, dünyanın en iyi meydanlarından biridir. Chiesa di Santa Maria dei Miracoli, Porta del Popolo geçidi ve Basilica Parrocchiale gibi tarihi yapılarla çevrili meydanlar keşfedilmeyi bekleyen harika yerler içeriyor. Meydanın hemen doğusunda Piazza ve Roma'nın muhteşem manzarasını sunan Pincio tepesi yer almaktadır. Piazza'nun merkezinde, Aziz Peter Meydanı'ndaki hediye gibi Mısır'dan taşınan dev Popolo Dikilitaş yer almaktadır. Fontana del Netuno ve Fontana dell Obelisco da dahil olmak üzere çeşitli süslü çeşmeler meydanı çevreliyor. Dinlenmek ya da Pincio manzarasının tadını çıkarmak için harika bir yerdir.

Basilica Di San Clemente

Bu, Roma'nın merkezinde daha az bilinen kiliselerden biridir, ancak Aziz Petrus Bazilikası'nın sevdiği kadar zengin ve tarihidir. Bazilika Küçük olarak listelenen kilise, aslında iki bin yıllık bir zaman dilimini kapsayan üç ayrı bölüme ayrılmıştır. Kilisenin dış kısmından fark edemeyeceğiniz iç mekanı çok miktarda dekorasyon ve sanat eserine sahiptir. Özellikle, ikinci bazilikadaki yüksek sunak ve tavan, altın süslemelerle ve bol miktarda renkle süslenmiş bazı karmaşık sanat eserlerine ve fresklere sahiptir. Kolezyum'a yakın bir konumda bulunan bu kilise, ziyaret etmek için mükemmel bir mekandır.

Konstantin Kemeri

Savaşı'n zaferini kutlamak için büyük İmparator Konstantin'e adanmış ve Roma’daki türünün en büyüğü ve kentin en eski yapılarından olan Konstantin Kemeri, MS 315 yılında inşa edilmiştir ve sanat eserlerinin orjinal detaylarını hala tutmaktadır. Pek çok farklı temanın birleşmesinden meydana gelen sanat eserleri ve heykellere hayran kalacaksınız.

Roma’da Keşfedilecek Yerler

Roma Villa Borghese Bahçesi

Roma'nın en büyük üçüncü parkı olan bahçeler 200 dönümlük arazinin hemen altında yer alıyor ve Borghese Galerisi ile Ulusal Modern Sanat Galerisi'ni içeriyor. Bahçede Bernini'nin heykellerini içeren Casino Borghese, Etrüsk Müzesi'ni içeren Villa Giulia ve diğer villaların kalıntılarını içeren çeşitli bölümler bulunmaktadır. Dahası, bitki yaşamı ve ağaçların geniş bir düzenlemesine ve bahçenin peyzajlı alanlarına, çiçek aranjmanlarına, çeşmelere ve güzel su kütlelerine sahip olan çeşitli yollar ve izler de bulabilirsiniz.

Sant Angelo Köprüsü

Roma’nın en güzel ve dekoratif köprülerinden olan Saint Angelo köprüsü destansı Tiber Nehri'ni kaplar ve Castel Sant'Angelo ile nehrin yakın tarafı arasında bir patika oluşturur. Traverten mermeri yüzüyle oluşturulan köprünün en önemli özelliği, surların üstündeki aralıklarla oturan 10 melek heykeli; bu melekler inanılmaz detaylara sahip ve her biri farklı bir önem arz ediyor.

Villa Farnesina

Roma'nın Trastevere bölgesinde bulunan Villa Farnesina, güzel bir mimari ve tasarım örneği olarak kabul ediliyor. Agostina Chigi için 16. yüzyılda inşa edilen bu geniş villa, şimdi müze olarak hizmet veriyor. Ayrıca, Villa Farnesina, ünlü Rönesans sanatçıları Raphael tarafından yaratılan bazı güzel ve ayrıntılı freskleri de süslüyor. Her oda, sanat eserleriyle ve görkemli ayrıntılarla doludur.

Santa Maria Maggiore Bazilikası

Roma’da bulunan Basilica di Santa Maria Maggiore, dini ve tarihi yapılardan biri ve Roma'nın en büyük kiliselerindendir. Bu görkemli binanın ön yüzü, heykellerin ve birçok yazıtın yer aldığı merkezi bir taş sütun dizisine sahiptir. Ayrıca, çevredeki binaların üstünde yükselen büyük bir çan kulesi vardır. Yapının dış kısmı ne kadar çarpıcı olsa da, iç mekanıda bir o kadar nefes kesicidir. Duvarlarda ve tavanlarda yoğunlukla; altın dekorasyon, freskler ve ayrıntılı resimler içermektedir.

Roma’da Ne Yenir?

Trapizzino, bir pizza dilimin içine çeşitli malzemeler doldurularak rulo halinde satılıyor.

Tatlı ve tuzlu seçenekleri olan Tigelle, dışı çıtır çıtır ve içi yumuşak olan bir sokak lezzetidir.

Roma gezinize ara vermek istemiyorsanız, hızlı tüketebileceğiniz kızarmış pirinç topu olan Suppli tam size göre olacaktır.

Ana vatanı İtalya olan Minestrone Çorbası, farklı çeşitleri olsa da özünde sebzelerin karıştırılmasıyla elde edilen bir yemektir. Sağlıklı ve doyurucu seçenek arayanlar için idealdir.

Roma’da bulabileceğiniz birçok Enginar içeren çeşitli yemekler vardır. Bunlardan biri de Enginar Kızartmasıdır. Sebze yemeği olduğu için kızartmanın yüksek kalorisini gözden çıkartabiliriz.

Ana malzemesi pirinç olan Risotto, tercihe göre başka malzemelerde eklenerek yapılmaktadır. Balkabaklı, deniz ürünleri ile ve mantarlı seçeneklerini deneyebilirsiniz.

İtalyanların gururu olan Gelato, bildiğimiz dondurmadan biraz farklı bir kıvama ve elastik içeriğe sahiptir.

Roma’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Alışveriş yapabileceğiniz başlıca yerler; Via Condotti ve ispanyol merdivenleri, Via del Corso, Porto Portese Flea Marketi, Castel Romano Designer Outlet, Via Coli di Rienzo geliyor.

Roma’da Gece Hayatı

Sharivari, Baja, Voodoo Bar, Marmo, Vinile, Alcazar, Burlesque Micca Club, Big Mama, Bar del Fico, Sheket, Borgo Ripa, Drink Kong başlıca gidebileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor.

Roma Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Roma’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri şehrin merkez havaalanı Leonardo da Vinci Havalimanı diğeri ise, özel seferler (charter uçuşlar)’de kullanılan Ciampino Havaalanı’dır. Toplu taşıma araçlarıyla ya da taksiyle rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilir ya da dilerseniz özel VIP transfer paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Terravision Otobüsü

En ekonomik şeçeneklerden biridir ve 30 dakikada bir havalimanından araçlar kalkmaktadır.

SIT Bus Shuttle

Otobüs seferlerini tercih ediyorsanız Termini Tren Garı’na ya da Vatikan’ a ulaşım sağlayabilirisiz.

Belediye Otobüsleri

Şehir merkezine ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini de kullabilirsiniz. Roma’da uzun süreli kalacaksanız Roma Pass alıp, şehir içi toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilirsiniz.

Roma Havaalanı Trenleri

Leonardo Express ile yaklaşık 30 dakika’da kentin ana tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Zaman kısıtlamanız yoksa diğer seçeneğiniz, FL1 banliyö trenleri olabilir.

Otel Havaalanı Servisi

Eğer 3-4 kişi seyahat ediyorsanız, İnternet üzerinden rezervasyon yaptırarak bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Roma tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Roma Uçak Bileti

Roma uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Roma uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Roma uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Roma uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Roma uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Roma uçak bileti, Pegasus Roma uçak bileti, Atlas Jet Roma uçak bileti, Azal Havayolları Roma uçak bileti, Air France Roma uçak bileti, KLM Roma uçak bileti, Alitalia Roma uçak bileti, British Airways Roma uçak bileti, Lufthansa Roma uçak bileti, Emirates Roma uçak bileti, Qatar Havayolları Roma uçak bileti, Singapur Airlines Roma uçak bileti, Delta Airlines Roma uçak bileti, American Airways Roma uçak bileti, Qantas Roma uçak bileti, Air China Roma uçak bileti, Ana Airlines Roma uçak bileti, Aeroflot Roma uçak bileti, İberia Roma uçak bileti, Etihad Roma uçak bileti, United Roma uçak bileti, KLM Roma uçak bileti, Austrian Airlines Roma uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Roma uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Roma uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Roma uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Roma uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Roma uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Roma uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Roma uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Roma uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?
Whatsapp Hattı
Alo Bilet