Adana Uçak Bileti Al

Adana Şehir Rehberi

Eski Hititlere ve ötesine uzanan bir soyağacına rağmen, Adana sadece bir avuç dolusu manzaraya, oldukça iyi kafe ve barlara ve mükemmel ulaşım bağlantılarına sahip enerjik ve modern bir mekandır. Türkiye'nin dördüncü en büyük şehri, az ziyaret edilen tarihi yerleri ve güneybatıdaki harabeleri keşfetmek için iyi bir temel oluşturur. Yapraklarla örtülü olan yolun kuzeyi, varlıklı ilçelerdir. Modaya uygun yüksek katlı apartmanların, kaldırım, bar ve kafelerin güneyine doğru gidildikçe işler daha da kalabalıklaşıyor ve konutlar yaygınlaşıyor.

Adana’da Gezilecek Yerler

Günümüz mısır tarlalarının ortasındaki kayalık bir sırttan cesurca yükselen etkileyici bir kale olan Yılankale, orta çağ Ermeni mimarisinin harika bir örneğidir. 13. yüzyılın ortalarında inşa edilen bu bölge, Kilikya Ermeni krallığının bir parçası olduğu zaman, adını girişteki kol katında dolanan bir yılandan almıştır.

Sabancı Merkez Cami

Adana'da en görkemli Sabancı Merkez Cami, Seyhan Nehri'nin sol yakasından zarif bir şekilde yükselen altı minaresi bulunan Sabancı Merkez Cami'dir. İstanbul ile Suudi Arabistan arasındaki en büyük cami, Türkiye'deki ikinci en zengin aile hanedanının kurucu ortağı ve yardımcısı Sakıp Sabancı (1933–2004) tarafından yaptırılmıştır. Ayrıca Sabancı Merkez Cami, tepeden tırnağa kadar mermer ve altın varakla kaplanmıştır. 54 metre yüksekliğindeki merkezi bir kubbe ile, tahmini olarak 28.500 kişi ağırlayabilir.

Adana Müzesi

Adana Müzesi, merkezin yaklaşık 4km batısındaki eski bir tekstil fabrikası sitesinde muazzam, amaca yönelik inşa edilmiş bir blok içinde yer alan Türkiye'nin en büyük ve en iyi müzesi olabilir.

Müze, Paleolitik Çağ'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin 1923'te doğumuna kadar bir zaman çizelgesiyle başlıyor ve bir düzine farklı sergi salonundan geçiyor. Üç film Kozan, Anazarbus ve Yılankale'deki arkeolojik oturma alanlarına bakıyor ve buluntuların perspektif içinde gösterilmesine yardımcı oluyor. Katılımdaki Eros ve Orpheus'tan Artemis ve Nuh'a kadar herkesle büyüleyici mozaik salonlarını (B3 ve B4) kaçırmamalısınız.

Ulu Cami

16. yüzyılın başlarından kalma Ulu Cami, siyah ve beyaz bantlı mermer ve zarif pencere çevreleriyle Kahire'nin Memluk camilerini hatırlatıyor. Ulu Cami, bir medrese ve şair Ziya Pașa'nın bir türbesinin konut kalıntılarını içeriyor. Mihraptaki fayanslar, Kütahya ve İznik'ten gelmiştir.

Abidin Paşa Caddesi'nin doğu ucundaki Seyhan Nehri üzerindeki bu Roma dönemi Taş Köprüsü büyük olasılıkla Hadrian (MS 117-138) altında inşa edilmiş ve 6. ve 9. yüzyıllarda onarılmıştır. Taş Köprü, 300 metre uzunluğundaki açıklıkta, yedi tanesi su altında olan 21 kemere sahiptir ve 2007'ye kadar araç taşımıştır.

Yağ Cami

Görkemli portalı ve tipik Selçuklu tarzı mimarisiyle Yağ Camii, St James'e adanmıştır. Yağ cami adını bir zamanlar önünde duran bir petrol pazarından almıştır.

Sarayburnu Atatürk Anıtı

Türkiye’nin ilk anıt heykeli olan Sarayburnu Atatürk Anıtı, 3 Ekim 1926’da açılmıştır. Ayrıca, Türkiye’nin ilk Mustafa Kemal Anıtı olması sebebiyle önemlidir.

Adana Türkiye’nin neresindedir?

Adana, Türkiye’nin Güneyi’nde Akdeniz bölgesi’nin Doğu Akdeniz bölümünde bulunuyor.

Adana’nın iklimi nedir?

Adana, Akdeniz iklimine sahip bir ildir. Yaz ayları çok sıcak ve kurak kış ayları ise ılık ve yağışlıdır. Dağlık bölgelerde ise, Akdeniz ve Kara iklimi hakimdir.

Seyahatinizi renklendirmek için festivallere katılabilirsiniz.

Adana’daki festivaller nelerdir?

 

  1. Uluslararası Adana Film Festivali (Eylül)
  2. Adana Lezzet Festivali (Ekim)
  3. Portakal Çiçeği Karnavalı (Nisan)
  4. Çukurova Rock Festivali (Nisan)

Adana’da ne yenir?

Kıyılan parça etlerin zırha geçirilip pişirilmesiyle ortaya çıkan Adana Kebabı, şehre özgü yemeklerdendir.

Ana yemekten önce servis edilen İçli Köfte, tadabileceğiniz başlangıçlardandır.

Nohut ile hazırlanan ve pastırmalı da yapılan Humus, Arap kültüründen gelmiş bir lezzettir.

Koyunun midesinden yapılan ve içerisine pirinç, et ve baharatlı soslar koyulan Şırdan, daha çok alkolden sonra tercih ediliyor.

Yaz aylarında serinlemek için tercih edilen Bici Bici, pişmiş nişasta, pudra şekeri, rendelenmiş buz ve şerbet karışımıyla hazırlanıyor.

Neredeyse gittiğiniz her restoranda karşınıza çıkacak Şalgam’ın içebileceğiniz acılı ve acısız iki seçeneği bulunuyor.

İçerisinde un, salça,tuz, yumurta ve erik ekşisi bulunan Yüksük Çorbası, Adana’ya özgü yemeklerin arasında yer alıyor.

Adana’da Yapılacak Etkinlikler

Yazın bunaltan sıcaklarından kaçmak için, bir yayla gezisi yapabilirsiniz. Gidebilecekleriniz arasında, Karaisalı Kızıldağ Yaylası, Tufanbeyli Obruk Yaylası, Aladağ Meydan Yaylası, Pozantı Asar Yaylası ve Feke İnderesi Köyü Yaylası bulunuyor. Doğa’da farklı bir gezinti yapmak için atlı doğa gezisini tercih edebilirsiniz.

Adana tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Adana Uçak Bileti

Adana uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Adana uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Adana uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Adana uçak bileti, Anadolu Jet Adana uçak bileti, Pegasus Adana uçak bileti, Onur Air Adana uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Adana uçak bileti ve tüm havayollarının Adana uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Adana uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Adana uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Adana uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Adana uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Adana uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Adana uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Adana uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Adana uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Adana uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?
Whatsapp Hattı
Alo Bilet