Adıyaman Uçak Bileti Al

Adıyaman Şehir Rehberi

Orta Fırat bölümü içinde bulunan Adıyaman ili, Güneyde Arap Yarımadasından, Kuzeyde Toros Sıradağları’na doğru uzanan Arap çöllerinin sona erdiği yerde, Toros sıra dağlarının eteklerinde verimli topraklar üzerinde yer almaktadır. Tarih boyunca Adıyman ana ticaret yollarının kavşak noktaları olmuştur. Adıyaman, büyük ticaret ve sanayi şehirleri kurulmuş, yıkılmış ve yerlerine yenileri kurulmuştur. Adıyaman ili uygun coğrafi özellikleri sahiptir. Dolayısıyla, eskiden bu yana, her dönemde insanların yaşamlarını sürdürdükleri bir bölge olmuştur.

Adıyaman Gezi Rehberi

Adıyaman İklimi

Adıyama’nın Kuzeyi yaz ayları kurak ve serin, kış ayları ise yağışlı ve soğuktur. Adıyama’nın Güneyi’nde yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kışları, ılık ve yağışlıdır.

Adıyama’nda Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı

Tanrılarına ve atalarına minnettarlığını göstermek adına Kommagene Kralı I. Antiochos’un yaklaşık olarak 2 bin 150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’nın yamaçlarına yaptırdığı mezar ve anıtsal heykeller, Helenistik Dönem'in en görkemli kalıntılarındandır.

Karakuş Tümülüsü

Tarihi M.Ö 1.yy’a dayanan Kommagene Krallığına ait olan Karakuş Tümülüsü’nün Doğu, Batı ve Güney yönlerinde dörder sütun yapılmış olmasına rağmen günümüzde sadece 4 sütun kalmıştır. Bunlardan ikisi Doğu’da, biri ise Batı’dadır. Güney’de ise Karakuş yer almaktadır.

Haydaran Kaya Mezarları  Taşgedik Köyü sınırları içerisinde bulunuyor.

Roma dönemine ait olan Turuş Kaya Mezarları, Adıyaman-Şanlıurfa karayolunun 1 km. batısında yer almaktadır. 

Kral I. Antiochos kitabelerine göre; Arsameia İ.Ö.2'inci yüzyılın başlarında Kommagene'lerin atası Arsemez tarafından kurulmuş Arsameia Ören Yeri, krallığın yazlık başkenti ve idare merkezidir.

Adıyaman Ulu Cami

1863 yılında Dulkadiroğulları Beyliği zamanında yapılmış olan Cami, şehir merkezinde bulunmaktadır.

Adıyaman’da Ne Yenir?

Adıyaman Tavası

Tavada doğranmış et üzerine soyulmuş sarımsak, domates ve patlıcan konularak hazırlanan Adıyaman tavası fırında pişer ve pratik yemeklerdendir.

Adıyaman Çiğköfte

Türkiye’de pek çok çiğköfte çeşidi bulabilirsiniz fakat en meşhuru Adıyaman Çiğköftesidir.

Şıllık Tatlısı

Hamur ve cevizin lezzetli bir karışımı olan Şıllık Tatlısı, sıcak şurubun üzerine dökülmesiyle servis edilir.

Ekşili Köfte

Bulgur, kıyma ve etin muhteşem birleşimi Ekşili Köfte, Adıyman’da sevilerek tüketilen bir yemek türüdür.

Patlıcan Cacığı

Soyulup küp şeklinde doğranan patlıcanlar ile bulgur’un kaynatılmasıyla yapılan yemeğin, sarımsaklı yoğurtla tüketilmesi tercih edilir.

Kabak Aşı

Soğanın kavrulmasından sonra domates, kabağın ve pirincin eklenmesiyle pişirilir.

Adıyaman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adıyaman havalimanı’nda Havaş Otobüsleri hizmet vermektedir. Bu şekilde kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İsterseniz, Adıyaman Havaalanı araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz. Ya da Taksileri tercih edebilirsiniz.

Adıyaman tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Adıyaman Uçak Bileti

Adıyaman uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Adıyaman uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Adıyaman uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Adıyaman uçak bileti, Anadolu Jet Adıyaman uçak bileti, Pegasus Adıyaman uçak bileti, Onur Air Adıyaman uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Adıyaman uçak bileti ve tüm havayollarının Adıyaman uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Adıyaman uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Adıyaman uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Adıyaman uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Adıyaman uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Adıyaman uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Adıyaman uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Adıyaman uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Adıyaman uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Adıyaman uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?