Afyonkarahisar Uçak Bileti Al

Afyonkarahisar Şehir Rehberi

Ege bölgesi’nde iç batı anadolu bölümü’nde yer alan Afyonkarahisar ili sırasıyla; hitit, frigya ve lidya egemenliğine ev sahipliği yapmıştır.Türkiye’nin termal başkenti olan Afyonkarahisar, yurtdışında mermercilik üzerine isim yapmış bir şehirdir. Afyonkarahisar’ı Büyük İskender keşfetmiştir. Afyonkarahisar’da 18 ilçe, 388 köy ve 89 belde bulunmaktadır. Afyonkarahisar’ın çevresinde; Konya, Isparta, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Denizli illeri bulunmaktadır.

Afyon Şehir Rehberi

Afyonkarahisar’ın İklimi

Afyonkarahisar ilinde de kara iklimi hakim’dir. Afyonkarahisar’da yaz ayları sıcak ve kurak geçerken, kış ayları soğuk ve bol kar yağışlı geçmektedir.

Afyonda Gezilecek Yerler

Afyon kalesi

Afyonkarahisar Kalesi, 226 metre yükseklikteki volkanik bir kaya kütlesi üzerinde yer alan ve MÖ.1350 yılında  Arzava Seferi'nde müstahkem mevki olarak kullanılan bir kaledir. MÖ.1200-700 tarihlerinde yaşamış Frigler Dönemi’ne ait kültür izleri bulunuyor.

Sultan Divani’nin Mevlevihanesi

Anadolu’daki ilk mevlevihanelerinden olan Sultan Divani Mevlevihanesi, 16. Yüzyıl Sultan Divani zamanında mevlevilik açısından çok önemli bir merkez olmuştur.

Afyon Arkeoloji Müzesi

1964 yılında arkeolog Hasan Tahsin Uçankuş’un Afyonkarahisar iline gelmesiyle, bilimsel arkeoloji çalışmaları başlatılmıış ve Müze açılmıştır. Müze, Türkiye’nin büyük müzeleri arasında’dır.

Büyük Taarruz Şehitliği ve Atatürk Anıtı

Büyük taarruz’dan sonra 2425 kahramanımız şehit olmuştur. Büyük taarruz şehitliği, bu şehitlerimiz adına yapılmıştır.

Afyon Kaplıcaları

Birçok rahatsızlığa tedavi sağlayan Afyon kaplıcaları için bütçenize uygun kaplıca otellerini bulabilirsiniz.

Afyonkarahisar’da Ne Yenir?

Lokum

Yol üstünde ya da şehir içinde bulabileceğiniz Anadolu’da 15.yüzyıldan beri yapıldığı tahmin edilen Afyon’un meşhur lokumundan bulabilirsiniz.

Ağzıaçık

Normal börekten farkı kenarları tam kapatılmadan yapılmasıdır ve fırında pişirilir.

Özbek Pilavı

Düğünlerde ve diğer özel günlerde tercih edilen, Önceden pişirilmiş pilavın üzerine et konularak servis edilen bir yemektir.

Sakala Çarpan Çorbası

Mercimek ve soğanla yapılan çorbanın üzerine yağ dökülerek ve nane eklenerek servis edilir.

Sucuk

Afyon yöresine özgü yapılan ve et yoğunluğunun fazla olduğu bir sucuk çeşidir.

Kaymak

Şehir’de inek ve camız kağmayı olarak iki seçenek bulunuyor. Genellikle tatlı ve balın üzerine konularak tüketilmektedir.

Ilıbada Dolması

Muska şeklinde sarılarak yapılan, Afyon şehrine özgü yemeklerin arasındadır.

Hurma Tatlısı

Genellikle ramazan ayında yapılması tercih edilen, Afyon’a özgü lezzetlerdendir.

Ekmek Kadayıfı

Kaymakla birlikte servis edildiğinde tadına doyum olmayacak tatlılardandır.

Tandır Çorbası

Diğer adı ile Düğün çorbası sofraların başlangıcıdır.

Tandır Kebabı

Tandır’ın altına pide konularak servis edilen bir yemektir.

Bükme

Ispanak, patates, peynir ve kıymalı çeşitlerini bulabileceğiniz bir hamur işi’dir.

Afyonkarahisar tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Afyonkarahisar Uçak Bileti

Afyonkarahisar uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Afyonkarahisar uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Afyonkarahisar uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Afyonkarahisar uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Afyonkarahisar uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Afyonkarahisar uçak bileti, Pegasus Afyonkarahisar uçak bileti, Atlas Jet Afyonkarahisar uçak bileti, Azal Havayolları Afyonkarahisar uçak bileti, Air France Afyonkarahisar uçak bileti, KLM Afyonkarahisar uçak bileti, Alitalia Afyonkarahisar uçak bileti, British Airways Afyonkarahisar uçak bileti, Lufthansa Afyonkarahisar uçak bileti, Emirates Afyonkarahisar uçak bileti, Qatar Havayolları Afyonkarahisar uçak bileti, Singapur Airlines Afyonkarahisar uçak bileti, Delta Airlines Afyonkarahisar uçak bileti, American Airways Afyonkarahisar uçak bileti, Qantas Afyonkarahisar uçak bileti, Air China Afyonkarahisar uçak bileti, Ana Airlines Afyonkarahisar uçak bileti, Aeroflot Afyonkarahisar uçak bileti, İberia Afyonkarahisar uçak bileti, Etihad Afyonkarahisar uçak bileti, United Afyonkarahisar uçak bileti, KLM Afyonkarahisar uçak bileti, Austrian Airlines Afyonkarahisar uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Afyonkarahisar uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Afyonkarahisar uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Afyonkarahisar uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Afyonkarahisar uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Afyonkarahisar uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Afyonkarahisar uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Afyonkarahisar uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Afyonkarahisar uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?