Amasya Uçak Bileti Al

Amasya Şehir Rehberi

Orta Karadeniz bölgesi’nde bulunan Amasya, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerindendir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Amasya, 7 ilçeye sahiptir. Amasya’nın ekonomisi, tarım’da özellikle Amasya elması ünüyle yayılan misket elması yer almaktadır. Tarihi açıdan çeşitli kültürel zenginliklere sahip bir şehirdir. Amasya, Anadolu’nun gelişmekte olan turistik bir ilimizdir.

Amasya Şehir Rehberi

Amasya’nın İklimi

Amasya’da Karadeniz-Kara iklimi arasında bir geçiş hakimdir.

Amasya’da Gezilecek Yerler

Borabay Gölü

Amasya’dan biraz uzaklıkta bulunan Borabay Kasabası’nda doğa harikası gölün etrafını kestane, sedir ve sarıçam ağaçları sarıyor. Borabay Gölü, tepeden gelen sularla beslenmektedir.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti

1982-1985 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır ve Yeşilırmağın bir kolu olan ter akan çayı ile besleniyor.

Burmalı Minare Cami

İki kardeş tarafından yaptırılan cami, 13.yüzyılda Selçuklular tarafından yapılmıştır.

Gümüşlü Cami

Cami’nin tamamı düzgün kesme taştan inşa edilmiştir. İlk olarak 1326 yılında yapılan cami, Geçirdiği yangın ve depremlere rağmen her seferinde restore edilmiş ve günümüze kadar gelmiştir.

Kral Kaya Mezarları

Kral Kaya Mezarları, Harşena Dağı’nın güney eteklerine, kalker kayalara oyularak yapılmıştır. Mağaraların önünde yaklaşık 2-3 metre yüksekliğinde kapıya benzeyen girişler bulunuyor. Burası, bazı dönemlerde cezalandırma mekanı ya da hapishane olarak kullanılmıştır.

Terziköy Termal Turizm Merkezi

Amasya Merkezine uzaklığı 36 kilometre olan kaplıcanın termal suyu, romatizma, idrar yolu, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Diğer gezebileceğiniz başlıca yerlerin arasında Halifet Gazi Türbesi, Saraçhane Cami,  Burmalı Minare Cami, Amasya Yıldız Hamamı geliyor.

Amasya’da Ne Yenir?

Amasya Elması

Küçük ve açık renkte bir kırmızı elma türü olan Amasya elması, hoş bir kokuya sahiptir.

Bakla Sarması

İçerisinde kuru bakla, bulgur ve buğday konularak yapılan farklı bir sarma çeşididir. Amasya yöresinin sevilerek tercih edilen yemeklerindendir.

Güveçte Kuru Fasülye

Güveçte ağır ağır pişirilerek yapılan kuru fasülyeyinin lezzeti iki katına çıkıyor.

Amasya Çöreği

Haşhaşlı bir çörek çeşididir ve içerisine ceviz katılarak yapılır. Çayın yanına tercih edebileceğiniz bir lezzettir.

Amasya tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Amasya Uçak Bileti

Amasya uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Amasya uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Amasya uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Amasya uçak bileti, Anadolu Jet Amasya uçak bileti, Pegasus Amasya uçak bileti, Onur Air Amasya uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Amasya uçak bileti ve tüm havayollarının Amasya uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Amasya uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Amasya uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Amasya uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Amasya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Amasya uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Amasya uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Amasya uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Amasya uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Amasya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?