Köln Uçak Bileti Al

Köln Gezi Rehberi

Köln, uzun ve ilginç geçmişi olan bir şehir. Romalılar tarafından kurulmuştur. Köln hakkında ilk bahsedilenler M.Ö. 50 yıllarına dayanıyor. Orta çağ’ da Almanya’nın en eski şehrinin nüfusu yaklaşık 40.000 kişiydi. Köln’e insanlar üniversite eğitimi, serbest ticaret ve iyi eğitim görmüş insanlarla tanışmak için gelirlerdi. Bütün bu faktörler kentin o zamanların en zengin ve en güçlü Avrupa şehirleri listesine girmesine sağladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Köln’ün merkez kısmının neredeyse %90’ ı tahrip edildi ve bölgenin%72’si bombalandı. Savaş bittiğinde, bombalamadan sonra kalan birkaç tarihsel yer sıkıntılı olarak restore edildi. Onların yeniden yapılanması biraz zor olsa da tarihi yerlerin çoğunu yeniden inşa ettiler ve şehri çok çekici ve büyüleyici bir hale getirdiler.

Köln Gezi Rehberi

Köln’ de Nereler Gezilir?

Altstadt

Altstadt, Köln’ün en eski bölgesidir. Köln Katedrali, farklı müzeler ve Köln’ün Evi 4711 gibi dünyaca ünlü yerlerin bulunduğu yerdir burası. Alanın çoğunluğu dar Arnavut kaldırımlı sokaklardan oluşmaktadır. Burası, çok sayıda geleneksel restoran, kafe ve barlar bulabileceğiniz bir yer. Sonuç olarak, Köln, Colsh adında yerel hafif bira üreten ve satan 24 bira fabrikasının yeridir.

Köln Katedrali

Köln Katedrali, Almanya’nın en büyük gotik katedralidir. Bu, şehrin değişmeyen simgesidir. Katedral Roma İmparatorluğu döneminde Hıristiyanlar yapıldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Köln Katedrali mucizevi bir şekilde hasar görmeden kalabildi. Yüksekliği 144 m, genişliği 86 m’dir. Katedralin kuleleri 157 m boyundadır. Köln Katedrali hazinesi, Avrupa’daki en değerli hazinedir. Vatikan hazinesinden bile daha zengin olduğu söylenir. Gero Cross, en ünlü öğedir. Mesih’in çarmıhta ölümü çok gerçekçi bir şekilde ifade edilmiştir. Bununla birlikte, Üç Kralın Tapınağı kesinlikle Köln Katedrali’nin ana hazinesidir. Bunlar üç azizi (üç Magi: Caspar, Melchior ve Balthazar) aittir. Batı Avrupa’daki en büyük altın lahit kalıntılar burada tutulmaktadır. Şehrin gerçekten harika ve muhteşem manzarasına sahip olduğu için katedrale ait sol kulenin tepesine çıkmayı unutmayın.

The House of Cologne 4711

The House of Cologne 4711, Köln’de dünyaca ünlü bir Parfüm evidir ve Glockengasse’de bulunmaktadır. Bu parfüm ev 1709’da Köln’ü parfüm şehrine dönüştüren Johann Maria Farina sayesinde ortaya çıktı. Parfüm şirketi dünyadaki en eski parfüm şirketidir. Daha sonra, diğer mağazalar ve fabrikalar onun izlerini takip etti ve kolonya üretmeye başladı. Köln Evi 4711 en popüler ve en saygın yeridir. Adını evin numarasından almış ve kısa zamanda adı ticari bir marka haline gelmiştir.

Çikolata Müzesi

Çikolata Müzesi, yarımadadaki büyük bir evdedir. Müzenin resmi adı Imhoff-Schokoladen Müzesi’dir. Burası, ziyaretçilerin 3000 yıllık çikolata öyküsü hakkında çok faydalı bilgiler öğrenebilecekleri bir yer. Müze 1993 yılında açılmış ve o zamanın ilk çikolata müzesi olmuş. Müze pazartesi günleri kapalıdır.

Belediye Binası

Belediye Binası ile ilgili ilk belge 1135-1152 dönemine aittir. O zamanlar Citizen House deniyordu. Şehrin serbest bir şehir-ülke statüsüne girdiği zaman, Belediye Binasına bir kule eklenmesi kararlaştırılmış. Kulenin geç gotik tarzı var ve 130’dan fazla taş heykel ile süslü. Ünlü ’Platz-Jabbec’’in bulunduğu bina budur. 1569 yılında William Fernukker öne bir Rönesans dışkını ekledi. Bu Belediye Sarayı İkinci Dünya Savaşı sırasında korunamadı ve maalesef, savaş esnasında neredeyse yok edildi. Binanın yeniden inşası şehrin de tekrardan hayat bulmasının simgesi haline geldi. 1950’de Köln zanaatkarları ’Belediye Sarayı yeniden inşası için bir dernek kurdular ve binayı inşa ettiler.

Louis Müzesi 

Louis Museum, modern Alman sanatını tanımak için harika bir yer. Müze, şehrin merkezinde Köln Katedrali’nin arkasında yer almaktadır. Müze, bir önceki yüzyıldan günümüze kadar farklı zamanlarda eserler sergiliyor. Amerikan pop-artına ayrılmış bölüm en ünlü olandır. ABD dışında bu tarz en geniş eser koleksiyonuna sahip tek yerdir. Andy Warhol, Jasper Johns ve Roy Fox Lichtenstein’ın eserlerini içeren müzede, Picasso’nun sayısız eseri de var.

Roma-Germen Müzesi

Roma-Germen Müzesi, benzersiz arkeolojik nesnelerin sergilendiği bir yerdir. Bunlar, Köln’ün yapıldığı topraklarda bulunan eski bir Roma kentinin bulunduğu alanda yapılan kazılar sırasında bulunmuştur. Müze, 3. yüzyılın Roma vilayetinin kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve 1974 yılında açılmıştır. Müze, Köln Katedrali’nden çok uzakta bulunmuyor. Dionysus’u tasvir eden mozaik, şüphesiz en büyük sergidir. 225 AD seramikten yapılmış zemin, bir zamanlar villayı süslemek için kullanılıyordu.

Köln’ e Ne Zaman Gidilir?

Köln’ de Almanya’nın diğer yerlerine göre daha ılıman bir hava vardır. Yıl genelinde hava sıcaklığı 2 ile 26 derece arasında değişkenlik gösterir. Kış aylarında kısa süreli kar yağışları görülür. Yazın ise yağışlıdır. Nisan gibi ısınmaya başlayan hava 15 derecelere kadar çıkar ve yılın en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda hava sıcaklığı 22-26 derece arasında seyreder. Hava koşulları nedeniyle Nisan-Eylül ayları arası şehri gezmek için en uygun zamanlardır. Ancak yağmurun ne zaman yağacağını kestirmek zor olduğundan yanınızda bir şemsiye bulundurmanızda fayda var.

Köln’ e Nasıl Gidlir?

Günün birçok saatinde THY ve Pegasus Hava Yollarının Köln’ e birçok seferi bulunmaktadır. Uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat 30 dakikadır. Köln havaalanı şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. S-Bahn trenleri ile 14 dakika, Regional Express Trenleri ile ise 11 dakika da şehir merkezine ulaşabilmeniz mümkündür.

Köln’ de Ne Yenir? / Köln’ de Ne İçilir?

Köln’de ilk akla gelen içecek tabi ki Kölsch birasıdır. Bira salonları denilen yerler şehirde bolca bulunur. Bu biralar genellikle küçük bardaklarda servis edilir ve  oldukça hafiftir. Patates ve etin ilk sıralarda yer aldığı Köln mutfağında şnitzel ve patates kızartması, Reivkooche (patates gözlemesi), Halve Hahn (Hollanda peyniri ile yapılan bir atıştırmalık), Soorbrode (yanında kırmızı lahana olan bir çeşit et yemeği), Flönz (sosis), Himmel un Aad (elma ve patates püresi ile hazırlanmış bir çeşit sos), şehirde en sık bulabileceğiniz başlıca lezzetlerdir.

Almanya’ nın birçok şehrinde olduğu gibi bu şehirde de kebap yiyebilirsiniz. Şehrin birçok yerinde kebap salonu görmeniz sürpriz olmuyor. Fast food severler için pizza salonları da bir diğer alternatif. Geleneksel Alman yemekleri için öne çıkan restoran isimleri ise; “Früh am Dom”, “Brauhaus Malzmühle”, “La Vision”, “Em Krützche”, “Husarenquartier” ve “Lommerzheim”. Bu restoranlar aynı zamanda bira salonu olarak çalışıyor. Uzakdoğu mutfağı için “Taku”, deniz ürünleri için “Noordsee” atıştırmalıklar için ise”Bankers” ya da “Potato Point” ’lere uğrayabilirsiniz.

Köln’ de Ne Yapılır?

Ren Nehri kıyısında yer alan bu şehirde çeşit çeşit nehir turları mevcut. Nehir gezisi yaparken birçok kale, tarihi ya da modern binaları ve manzarayı seyredebilirsiniz. Şehrin biraz dışına çıkmak isterseniz Almanya’nın en büyük tema parkı olan Phantasialand ‘a gidebilirsiniz. Eğer Noel zamanı şehirde bulunuyorsanız Köln’de bulunan Almanya’nın en büyük Christmas Pazarı’ndan alışveriş yapabilirsiniz. Bisiklet kiralayıp şehri turlamak yapılacak bir başka alternatif. Vakti olanlar şehre en fazla 1 saat uzaklıkta bulunan Düsseldorf ve Frankfurt’u da ziyaret edebilirler.

Köln Festival ve Fuarları

Köln'de yapılan bazı önemli festivaller şu şekilde sıralanabilir;

 

  1. 12 Şubat - Köln Karnavalı: Kostümlü geçit törenleri, partilerle kutlanıyor.
  2. 20 Haziran - Romen Yaz Festivali: Romen Kiliseleri ile ünlü Köln’de her iki senede bir bu kiliselerde klasik müzik dinletileri oluyor.
  3. 5 Temmuz - SummerJam: 3 gün boyunca reggae müzik performansları sergileniyor.
  4. 11 Temmuz - Müzikli Havai Fişek Gösterileri
  5. 14 Eylül - Köln Maratonu
  6. 4 Kasım - Kunstsalon Müzik Festivali
  7. 8 Kasım - Müze Geceleri
  8. 24 Kasım - Christmas Markets

Köln’ de Ulaşım

380 adet tramvay ve 320 adet otobüs ile şehirde aktif ve etkin bir şekilde hizmet sunan toplu ulaşım sistemi, turistler tarafından da yoğun olarak tercih ediliyor. Ayrıca şehir dışına çıkmanıza imkân veren tren istasyonlarına da bu araçlarla ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatları ise gidilecek mesafeye göre değişiklik gösteriyor. Turistler için “Welcome Card” dedikleri kartı alarak 24 saat boyunca sınırsız ulaşım hakkına sahip olabilirsiniz. Hatta toplu alımlarda bu kartlara indirim de yapılıyor.

Roma tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Köln Uçak Bileti

Köln uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Köln uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Köln uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Köln uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Köln uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Köln uçak bileti, Pegasus Köln uçak bileti, Atlas Jet Köln uçak bileti, Azal Havayolları Köln uçak bileti, Air France Köln uçak bileti, KLM Köln uçak bileti, Alitalia Köln uçak bileti, British Airways Köln uçak bileti, Lufthansa Köln uçak bileti, Emirates Köln uçak bileti, Qatar Havayolları Köln uçak bileti, Singapur Airlines Köln uçak bileti, Delta Airlines Köln uçak bileti, American Airways Köln uçak bileti, Qantas Köln uçak bileti, Air China Köln uçak bileti, Ana Airlines Köln uçak bileti, Aeroflot Köln uçak bileti, İberia Köln uçak bileti, Etihad Köln uçak bileti, United Köln uçak bileti, KLM Köln uçak bileti, Austrian Airlines Köln uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Köln uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Köln uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Köln uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Köln uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Köln uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Köln uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Köln uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Köln uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?
Whatsapp Hattı
Alo Bilet