Abidjan Uçak Bileti
Anasayfa Abidjan Uçak Bileti

Abidjan Uçak Bileti

Abidjan Şehir Rehberi
Fildişi Sahili'nin en büyük şehri ve eski başkenti Abidjan, oldukça kozmopolit bir görüntü çiziyor. Batı Afrika bölgesinin en büyük limanı burada bulunuyor. Kent için yaşamsal önemdeki bu liman tüm kıtada ikinci en büyük olma özelliğini de taşıyor. Atlantik Okyanusu’nun kıyısındaki liman konumu, içine yerleşmiş lagünü ve hemen yanı başındaki Banco Ulusal Parkı, kentin satır başlarını oluşturuyor.
 
 
Gezilebilecek Yerler
Lagün boyunca uzanan kent, 1960 yılında bağımsızlığını kazanmış. Ulusal Üniversite’nin bulunduğu Cocody, Plateau, Treichville, Adjame, Koumassi, ve Marcory önemli bölgeler olarak öne çıkıyor. Abidjan Batı Afrika’nın Fransızca konuşan kesiminin finans merkezi olarak gösteriliyor. Lagün’ün kolları farklı yerleşim bölgelerinin oluşmasına yol açmış. Okyanusa bağlantıyı sağlayan Vridi Kanal’ı elbette kentin Batı Afrika’daki  bu merkezi konumunu pekiştiriyor. Charles de Gaule köprüsü gökdelenlerle belirginleşen iş merkezi "Le Plateau"’yu, daha çok işçi kesimin yaşadığı güneydeki Treichville ve Marcory bölgesini birbirine bağlıyor.
 
Şehrin hemen kuzeyindeki Adjame bölgesinde yer alan Çamaşırcılar Mahallesi görülmeye değer. Suyun içinde kendi geleneksel yöntemleri ile çamaşır yıkayan onlarca insan oldukça ilginç bir görüntü oluşturuyor. Çoğu profesyonel olarak bu işi yapan bu insanlar yıkama işleminde deterjandan değil, sadece kaya ve lastiklerden yararlanıyor.
Kent ıssız sokakları kadar çevre düzenlemesi yapılmış caddeleri ile de kendine özgü bir Afrika kimliği taşıyor. 1958 yılında inşa edilmiş üniversite kentin doğu bölgesine düşüyor. İş yaşantısının merkezi konumundaki Le Plateau bölgesinde trafik, 6 şeritli yollarına karşın neredeyse günün her zamanı sıkışıyor. Le Plateau’nun batısına düşen Cocody bölgesi daha üst düzey gelir sahibi kesimin yaşam alanı. Kentin simgelerinden sayılan "Hôtel Ivoire" burada bulunuyor.
 
 
 
Kültür ve Eğlence
Burada bilinen adıyla “Parc National du Banco”, bir yağmur ormanı ve yaban yaşamı koruma alanı. Bu zengin doğa alanı görülmeyi kesinlikle hak ediyor. “Parc National de Tai” biraz daha güneyde yer alan bir başka doğa alanı. Bu Park 1982 yılından beri UNESCO miras coğrafyalar listesinde yer alıyor. Uzun ve balta girmemiş yağmur ormanları, kimi zaman güneşi ışınlarının geçmesine izin vermiyor. Kentte geleneksel Fildişi sanatının örneklerini görebileceğiniz bir müze bulunuyor. Bu müze Ulusal Müze adıyla anılan bu sanat durağı yanı sıra, bir çağdaş sanat müzesi de Cocody bölgesinde gezilebilir. Ulusal kütüphane bir başka kültür adresi olarak öne çıkıyor.
 
Hayvanat Bahçesi oldukça çok türü bir arada görebilmek için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Tarımsal araştırma kurumları dikkat çekecek kadar fazla sayıda. Denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz, kentin en güzel kumsalı kesinlikle Bassam.
Aziz Paul Katedrali 1985 yılında dönemin Papası Jean Paul anısına yapılmış ilginç bir mimari örnek olarak görülebilir. İtalyan mimar Aldo Spirito, bu yapının tasarımında ülkenin adında da yer alan fildişlerine öykünmüş.
 
Yeme İçme
“Maquis” adıyla bilinen Afrika tarzı restoranlar hemen her yerde karşınıza çıkabilir. Izgara tavuk ve balık menülerin değişmezi olarak kesinlikle bulunuyor. Sıkça tüketilen yerel lezzetler arasında “aloco” ve “attieke” tadılabilir.
 
Alışveriş
Treichville oldukça yoğun Pazar yeri ve gece yaşamı ile dikkat çekiyor. 
Bassam kumsalı yolu üzerinde sanat örneklerinden satın alabileceğiniz çok güzel yerler bulunuyor. Pazarlık etmekten çekinmeyin. Cocody ve Le Plateau bölgelerinin alışveriş ve benzeri etkinlikler açısından şehrin diğer yerlerine göre daha güvenlikli olduğunu belirtelim.
 
 
uçak biletleri en uygun fiyatlarla Bilet11.com'da.Sizlerde 444 34 97 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize bağlanarak yurt dışına 49.99€ başlayan fiyatlarla seyahat edebilir; Bilet11.com farkıyla ucuza uçmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz

 

 

15 Kasım 2017 Çarşamba 15:44:44

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım