Yunanistan Uçak Bileti
Anasayfa Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Felsefe tarihinin en önemli merkezlerinden biri olan Yunanistan, Helen Uygarlığı’nın devamı niteliğindedir. Antik Yunan’a uzanan kökleri ile felsefe, tiyatro, edebiyat, tarih, matematik ve siyaset gibi konularda dünyaya öncülük ettiği kabul edilir. Resmi adı ise Helen Cumhuriyetidir. Tarihi M.Ö. 3.000’li yıllara kadar uzanan Yunanistan doğal olarak kültür turizmi açısından da oldukça ilgi çeken ülkelerin de başında yer alır. Büyük İskender’in ele geçirmesi ile birlikte bölge Helenistik Dönem’e girmiş, böylece Yunan Kültürü doğuya yayılma imkânı bulmuştur. Helenistik Dönem sonrasında ise Roma İmparatorluğu dönemi başlamış ve tarihin bu en büyük İmparatorluğu sayesinde Yunan Medeniyeti etkisini artırmıştır. Roma’nın yıkılması ile birlikte Bizans Dönemi başlamıştır. Bölge 15.y.y.’da Osmanlı hâkimiyetine girmiş ve üç yüz yıl boyunca yönetimi altında kalmıştır. Modern Yunanistan ise 1830 yılında Osmanlı’dan bağımsızlığını kazanarak kurulmuştur. 
 
Yunanistan Nerededir?
Balkanların güneyinde yer alan Yunanistan doğuda Türkiye, kuzeyde ise Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan ile komşudur.
 
Yunanistan'ın Şehirleri
Köklü bir tarihe sahip Yunanistan'ın başkenti Atina en fazla ilgi gören şehirlerin başında gelir. Aşağıda sitemizde hakkında bilgi bulabileceğiniz Yunanistan şehirlerinin bir listesini bulabilirsiniz.
 
Yunanistan Para Birimi
Yunanistan Avrupa Birliği’nin resmi para birimi olan Euro’yu kullanmaktadır.
 
Yunanistan Resmi Dili
Ülkenin resmi dili Yunanca'dır. Ancak azınlıkların konuştuğu Türkçe, Makedonca, Arnavutça ve Ermenice de konuşulmaktadır. Ülkede en yoğun biçimde kullanılan yabancı dilin İngilizce olduğunu da belirtelim.
 
Teşekkür ederim: Sas efharisto
Çok iyi: Poli kala
Lütfen, rica ederim: Parakalo
Nasılsınız?: Tı Kanete
İyi günler: Na ehete kali imera
….ya nasıl gidebilirim?: Pos boro na pao
Fiyatı nedir?: Pooso kaani
Yunanistan Saat Farkı
Ülkemiz ile aynı saat dilimi içinde bulunan Yunanistan arasında saat farkı bulunmamaktadır.
 
 
Yunanistan'a Ne Zaman Gidilir?
Yunanistan yazları oldukça sıcak kışları ılık ve yağışlı geçen tipik Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Ancak dağlık bölgelerde ve kuzey kesimlerinde kışların daha sert geçtiği Akdeniz Dağ iklimi hüküm sürmektedir. Kışın ortalama sıcaklık 7° iken yaz aylarında sıcaklık 35° dereceye kadar çıkmaktadır. Yunanistan’ı yaz tatili için tercih edebileceğiniz gibi bahar aylarında giderek antik yapıları doyasıya ve rahatça ziyaret edebilirsiniz. 
 
Yunanistan'a Nasıl Gidilir?
Türkiye’den Yunanistan’a kara, deniz ve hava yolu ile gidilebilir. Uçak firmalarının İstanbul’dan Atina’ya doğrudan seferleri mevcuttur ve yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürer. İzmir’den Atina’ya ise ortalama yarım saatte gidebilirsiniz. Karayolundan ise özel araçla ya da Esenler otogarından kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizyolu ile gitmeyi tercih ederseniz, Ayvalık, Dikili, Çeşme, Kuşadası, Turgutreis, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’den feribot ile Rodos, Kos, Midilli, Sisam, Sakız gibi belli başlı Yunan adalarına ulaşabilirsiniz.
 
Yunanistan'da Nerede Kalınır?
Turizm açısından oldukça gelişmiş bir ülke olan Yunanistan’da kalacak yer bulmak oldukça kolay ancak uygun fiyatlı, daha da önemlisi temiz ve kaliteli hizmet veren işletmeleri bulmak için işinizi şansa bırakmamalısınız. Özellikle Atina oldukça iyi bir metro ve otobüs ağı ile kaplandığı için merkezden ziyade çevre otelleri tercih ederseniz daha uygun bir fiyata tatilinizi geçirmeniz mümkün. Küçük adalarda ise yine ulaşım oldukça rahat olacağından çevrede bulunan otel ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Özellikle adalarda otelle yerine küçük hostelleri tercih etmenizi öneriyoruz.
 
Yunanistan'da Ulaşım
Yunanistan’da ulaşım gelişmiş kara, deniz ve havayolu ile sağlanmaktadır. Hemen hemen tüm önemli merkezlerde havalimanı bulunmaktadır. Yanı sıra başkent Atina’da dünyanın en eski metro ağlarından biri de bulunmaktadır. Ancak yine de bu metro ağının Atina trafiğini rahatlattığı söylenemez. Günün her saati trafik sıkıntısı yaşamanız mümkün. Taksi ücretleri ise birçok Avrupa ülkesine nazaran oldukça uygundur. Atina’da araba kiralamak isterseniz en az 40 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. 
 
Yunan Mutfağı
Yunanistan’da tabii Akdeniz mutfağı hâkimdir. Zeytinyağlı sebze yemekleri ön planda yer alır. Ayrıca ülkemizin mutfağı ile de önemli benzerlikler göstermektedir. Bu nedenle Yunanistan’da damak zevkinize uygun tatlar bulmakta zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Soğan mücveri olarak adlandırabileceğimiz kreminidokeftedesi, şiş yemeklerinden souvlakiyi, tavuk ciğeri yemeği sikotakiayı, deniz ürünlerini ve birbirinden lezzetli Yunan salatalarını denemenizi öneriyoruz.
 
Yunanistan Festivaller
Yıl içerisinde ülkenin küçük kasaba ve şehirlerinde sayısız festival düzenlenmektedir. Büyük festivaller ise genelde yaz aylarında açık havada gerçekleştirilen tiyatro, dans ve film festivallerini içine almaktadır.
 
yunanistan Resmi Tatiller
Yılbaşı- 1 Ocak
Aydınlanma Günü -6 Ocak
Bağımsızlık Günü- 25 Mart
Paskalya: Her yıl farklı tarihlere denk gelen Paskalya tatili 2016 yılında 1 Mayıs’tadır.
Ohi Günü- 28 Ekim
Noel Tatili- 25-26 Aralık
Yunanistan Faydalı Bilgiler
Polis: 100
Ambulans: 166
Araç Arıza: 104 00
Atina Havaalanı: 00 30 210 3530000
Gemi Seferleri: 1451-14944
 
Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? 
Yunanistan, Schengen Bölgesi’ndeki ülkelerden biridir. Bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Schengen vizesi almak durumundadırlar. Schengen, Avrupa’da bulunan 26 ülke arasında imzalanan bir anlaşmadır. Schengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak bu bölgede seyahat edebilirler. Yunanistan’daki yakınlarına kaza gibi acil durumlarda ulaşmak amacıyla vize talebinde bulunulması ya ad olağanüstü haller dışında kapı vizesi verilmemektedir.
 
 
Yunanistan uçak biletleri en uygun fiyatlarla Bilet11.com'da.Sizlerde 444 34 97 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize bağlanarak yurt dışına 49.99€ başlayan fiyatlarla seyahat edebilir; Bilet11.com farkıyla ucuza uçmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

14 Kasım 2017 Salı 11:30:45

Merkez

Mehmet Akif Ersoy Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat: 5 Şirinevler / Bahçelievler - İstanbul
0 212 603 53 00
444 34 97

444 34 97

7 / 24 Online Uçak Bileti
0212 603 53 00
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım